TS:Inwestycje drogowe nie dla Turku - hasło wyborcze Antosika?

1

Zarząd TS informował, że Turek za rządów Antosika znajduje się w inwestycyjnej zapaści. Zaniechano m.in. inwestycji termomodernizacji Kina „Tur” i MDK w Turku, czy budowy drogi 3-Z. Odstąpiono od uchwalenia planów miejscowych dla południowej części miasta. Turek nie korzysta z pieniędzy unijnych i krajowych proporcjonalnie do swego potencjału. Tak niskiego poziomu inwestycji w Turku nie było od początku lat 90-tych. Turek ma jeden z najniższych udziałów inwestycji w wydatkach budżetu ze wszystkich 226 gmin województwa wielkopolskiego i 9 gmin powiatu tureckiego oraz jeden z niższych w Polsce.

Kolejny przykład niepozyskania pieniędzy przez Antosika dot. nowych inwestycji drogowych na terenie Turku.

W 2018 r., rząd przeznaczył na sfinansowanie inwestycji drogowych dla samorządów kwotę w wysokości 1,3 mld zł. Średnia wartość dotacji na jedną inwestycję drogową dla miasta z budżetu państwa to kwota 1,15 mln zł. Dotacja z budżetu państwa na ten cel dla miasta wynosi 60-80% całości kosztów takiej inwestycji drogowej.

Sąsiednie miasta jak Dobra, Władysławów czy Powiat Turecki sięgnęły po te pieniądze z budżetu państwa w łącznej wysokości 2,34 mln zł na wykonanie inwestycji drogowych na swoim terenie.

Niestety widać, że Antosik nie jest zainteresowany inwestycjami drogowymi dla Turku i nie potrafi korzystać z pieniędzy państwa przeznaczonych na ten cel.

Hasła z poprzednich wyborów Antosik typu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, poszerzenie rynku pracy, zwiększenie liczby mieszkańców, czy inwestycje o charakterze „miastotwórczym” okazały się nieprawdziwe.

Zarząd TS w nadchodzących wyborach proponuje Antosikowi wypisać na sztandarach prawdziwe hasła typu – INWESTYCJE NIE DLA TURKU, ZWIJAMY TUREK, którymi się kieruje.

Szanowni mieszkańcy można było się pomylić wierząc w obietnice wyborcze Antosika, ale nie warto tkwić w tym błędzie, gdyż kolejna kadencja w jego wykonaniu może doprowadzić do całkowitej zapaści inwestycyjnej Turku, której nie da się nadrobić i upadku znaczenia miasta.

Turek nie zasługuje na tak słabego burmistrza.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Igor Sikorski może zostać Misterem Polski Internet...
Gm.Turek: Wypadek w Turkowicach. Droga zablokowana

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.