Tuliszków: Od warsztatów po spektakle - ferie pełne atrakcji

Ferie zimowe

Zajęcia taneczne, plastyczne, spotkania z iluzją, warsztaty, spektakle i wiele, wiele innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież z gminy Tuliszków podczas tegorocznych ferii zimowych. Wśród zaplanowanych zajęć z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ofertę zajęć na najbliższe dwa tygodnie przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Już od 17 stycznia będzie można wziąć udział w zajęciach integracyjnych, by w kolejnych dniach wspólnie uczestniczyć w zabawach z bańkami mydlanymi i dniu z iluzją. Specjalne zajęcia przewidziano także dla fanów TikToka. Przez cały czas prowadzone będą również zajęcia w studio piosenki, a także plastyczne i taneczne. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w MGOK (tel. 279 31 70).

W tuliszkowskiej bibliotece zaplanowano warsztaty plastyczne i teatrzyk kamishibai. Będzie można również zobaczyć przedstawienie „Królowa śniegu”, a w kinie dla najmłodszych przewidziano projekcję „Dzieci z Bullerbyn”.

Ofertę biblioteki uzupełnia warsztaty mydlarskie, jak również noc w bibliotece z projekcją filmu „Lasse i Maja” z grami i zabawami detektywistycznymi. Wyjazd do kina, zajęcia artystyczne, spólne eksperymenty i wizytę w turkowskim muzeum przewidziano natomiast w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie. Aktywne ferie proponuje również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie. Tam odbędą się zajęcia z robotyki oraz zajęcia sportowe. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy gier zręcznościowych i planszowych.

Ponadto burmistrz Krzysztof Roman podpisał porozumienie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Turku, na mocy którego dzieci i młodzież w wieku 8- 18 lat, zamieszkujące na terenie gminy Tuliszków, będą mogły w okresie ferii zimowych tj. od 17.01.2022 r do 28.01. 2022 roku ( od poniedziałku do piątku) skorzystać z wejścia na basen w Turku, płacąc za bilet jedynie 5 zł. Uczniowie otrzymali też bilet upoważniający do jednorazowego wejścia na basen w Turku w szkole, do której uczęszczają. Pozostałe osoby zainteresowane otrzymaniem biletu wstępu proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie, w terminie od 17 stycznia br. w godz. 8.00- 15.00, do pokoju nr 13. Bilet jest przeznaczony dla osób w wieku 8- 18 lat (należy posiadać legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający miejsce zamieszkania). Jest on jednorazowy i ważny jest w okresie ferii zimowych, od 17.01.2022 r do 28.01.2022 r. w godz. od 7.00 do 20.00 ( od poniedziałku do piątku).

Wszystko czego potrzebujesz w kuchni w jednym miej...
Silny wiatr niemal w całej Polsce. Ostrzeżenie dla...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.