Tuliszków: Projekt I dla ciała i dla duszy ze Wspólnotą w Piętnie

Projekt I dla ciała i dla duszy  ze Wspólnotą w Piętnie

W sobotę 3 sierpnia 2019r. rozpoczęło się kolejne z cyklicznych spotkań w ramach projektu I dla ciała i dla duszy ze Wspólnotą w Piętnie. Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie.

Tym razem mieszkańcy Piętna mogli uczestniczyć w Marszu po zdrowie. Chętni – dzieci i dorośli - przybyli z kijkami do sali OSP o godzinie 17.00, aby wspólnie wyruszyć dalej. Panie pielęgniarki obecne w punkcie medycznym mierzyły ciśnienie i udzielały cennych wskazówek na temat profilaktyki zdrowotnej. Podczas spaceru, który obejmował trasę ok. 4 km, można było razem pośpiewać, a po jego zakończeniu odpocząć i posilić się daniami przygotowanymi przez Panie ze Wspólnoty z pysznym tortem w roli głównej. Zorganizowany poczęstunek był formą podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji wcześniejszych działań w ramach projektu. W czasie sobotniego wieczoru nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce, która połączyła pokolenia – dorosłych, dzieci oraz młodzież.

Jak widać czas wakacyjny przyniósł szeroki wachlarz działań i atrakcji w Stowarzyszeniu, a kontynuacją założeń projektowych będzie zaplanowany w najbliższym czasie rajd rowerowy oraz wyjazd na spektakl teatralny.
Wideo: Wspólne pielgrzymowanie na odpust do Galewa
Gm.Turek: Trwają szkolenia cyfrowe

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 listopada 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.