Tuliszków: Spotkania z cyklu Nurtów mijania nie zatrzymasz…

Świeto Tuliszków

2 listopada 2018 r. mieszkańcy miasta i okolic spotkali się w Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Tuliszkowie, aby w Dzień Zaduszny zastanowić się nad sensem życia i śmierci, nad przemijaniem. To już piąte spotkanie, którego mottem były słowa św. Jana Pawła II Nurtów mijania nie zatrzymasz…z utworu Mysterium paschale.

Pamiętając o bliskich, których zabrała śmierć, zebrani pochylili się nad tymi, którzy żyli w czasach niewoli, walczyli o wolność Ojczyzny i płacili za nią najwyższą cenę. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspominali bohaterów tamtych czasów.

Wszyscy wysłuchali patriotycznych utworów i pieśni w wykonaniu parafialnej scholi. Ksiądz prałat Stanisław Nowak odmówili modlitwę za zmarłych. Po spotkaniu w kaplicy uczniowie wraz z opiekunami zapalili na grobach nauczycieli, księży i przyjaciół szkoły znicze ozdobione biało-czerwoną wstążeczką. W ten sposób oddali hołd wszystkim, dla których ojczyzna była największym dobrem, a wolność najwyższą wartością. W spotkaniu uczestniczyli także wszyscy księża tuliszkowskiej parafii, Burmistrz Gminy i Miasta, Dyrekcja Szkoły Podstawowej.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: I. Bartczak, J. Gascon – Carreno, E. Jasińska, M. Kurzawińska, A. Naglewska, A. Urbaniak oraz Edyta Strzelińska - opiekunka parafialnej scholi.
 
Kto zostanie wolontariuszem roku 2018?
Dobra: „Ja to mam szczęście”, czyli wieczornica z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 25 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.