Turkowianie wzięli udział w Marszu Niepodległości

11 listopada

Grupa 12 osób w tym moja najbliższa rodzina i ks. Paweł Zalewski, radny Norbert Lament, Pani Anna Majewska i wychowankowie domu dziecka w Kaczkach wzięli udział w Marszu Niepodległości organizowanym przez Rząd na podstawie porozumienia ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości.

Choć nieco spóźnieni zdołaliśmy poczuć atmosferę wielkiego świętowania 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udało nam się dotrzeć na czoło marszu i pomóc nieść transparent z hasłem, pod którym szedł tegoroczny marsz - są to trzy piękne słowa: Bóg-Honor-Ojczyzna. Tym bardziej nam bliskie, że widniejące na pomniku Orła Białego w naszym mieście. Po marszu mogliśmy poczuć świętowanie przez Warszawę tego wyjątkowego czasu, przechadzając się Krakowskim Przedmieściem i oddając cześć Marszałkowi Piłsudskiemu i Prezydentowi Kaczyńskiemu.

Dariusz Jasak
Przewodniczący Rady Miejskiej w Turku
 
Zza biurka do domku na drzewie - czyli w pogoni za...
Obchody Święta Niepodległości w Specjalnym Ośrodku...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 25 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.