Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uczniowie z Kaczek Średnich finalistami XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

Uczniowie z Kaczek Średnich finalistami  XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Dwóch z nich zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego. 
 
 
Tegoroczny Finał Wojewódzki OMPR odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Inicjatorem oraz organizatorem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych jest Związek Młodzieży Wiejskiej z siedzibą w Warszawie, przy współpracy z instytucjami i podmiotami zaangażowanymi w rozwój polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. W Olimpiadzie mogli brać udział producenci rolni: rolnicy, domownicy gospodarstw rolnych, właściciele i współwłaściciele gospodarstw rolnych, członkowie Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w wieku od 16 do 40 roku życia, uczniowie szkół średnich, zasadniczych szkół zawodowych oraz pozostałych szkół ponadpodstawowych, pobierający naukę na profilu o charakterze rolniczym, ogrodniczym, weterynaryjnym lub innym bezpośrednio powiązanym z działalnością rolniczą, a także studenci kierunków rolniczych i przyrodniczych.
 
Do olimpiady przystąpiło 50 uczniów szkół rolniczych z województwa wielkopolskiego. Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich reprezentowało 10 uczniów, wśród nich Przemysław Ciesielski z V TMRiA, który zajął II miejsce oraz Adam Krawczyk z IV TMRiA, który zajął IV miejsce. Zakwalifikowali się oni do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniu 8 marca podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech” w Kielcach. Opiekunem uczniów jest Krzysztof Kamiński. 
Psychologiczne aspekty powrotu do zdrowia po wypad...
Striker Turek na Iron Fight Night

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - AS w czwartek, 29 lutego 2024 12:49

Brawo Kaczki!
Brawo dla uczniów i opiekuna!

Brawo Kaczki! Brawo dla uczniów i opiekuna!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.