VPS krok po kroku

VPS

Czym jest VPS? Co oznacza i do czego odnosi się ten tajemniczo brzmiący skrót? W czym tkwi różnica między VPS a innymi rozwiązaniami serwerowymi? Na wszystkie te pytania konkretne odpowiedzi znajdziesz w niniejszym poradniku. Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, na co postawić w zakresie możliwych wariantów hostingowych, przeczytaj poniższą lekturę. Ułatwimy Ci wybór tego, co w Twoim przypadku jest optymalne.

Zbiór informacji

Pierwsze, od czego wyjdziemy to wytłumaczenie w pigułce, na czym opiera się wirtualny serwer prywatny, a zatem VPS – Virtual Private Server. Najprościej jak się da, jest to zwirtualizowana maszyna, która bazuje na podobnych zasadach działania, co standardowy serwer dedykowany. W zasadzie, należy podkreślić, iż jest to jego wydzielony fragment, który w odróżnieniu od klasycznego hostingu współdzielonego wybieranego zdecydowanie najczęściej przez klientów firm hostingowych typu Linuxpl.com, okazuje się zupełnie niezależny, autonomiczny, z niczym nie powiązany. Jest to wariant unikatowy, a więc indywidualny, co przekłada się na szereg wynikających z tego korzyści.

Zalety w praktyce

Nie warto koncentrować się wyłącznie na stawkach cenowych wiążących się z inwestycją w serwer VPS. Niektórzy robią błąd, chcąc zaoszczędzić na tak podstawowych kwestiach jak komfort i wysoka jakość użytkowania strony www, serwisu, czy sklepu prowadzonego online, odrzucając VPS na rzecz tradycyjnych ofert hostingowych. Im lepiej bowiem prosperuje Twój biznes w sieci, tym większe rodzi zapotrzebowanie, a tym samym potrzebujesz większego dostępu do zasobów serwerowych, dlatego pospolite propozycje hostingowe okazuję się niewystarczające. Virtual Private Server to strzał w dziesiątkę w przypadku przede wszystkim tych witryn internetowych, którym nagle drastycznie zwiększyła się liczba użytkowników. To sposób na uniknięcie problemów z zawieszaniem się stron www, z awariami i usterkami, wynikającymi z przeciążeniami, czy ograniczeniami, jakie niekiedy wypływają z zupełnie podstawowych i limitowanych ofert klasycznych pakietów hostingowych zakładających typowy hosting współdzielony. Zajrzyj na stronę Linuxpl.com, a przekonasz się, jak solidne narzędzie możesz mieć do dyspozycji, owszem płacąc więcej, ale i zyskując dużo więcej niż przy standardowych opcjach hostingowych. Warto także zerknąć na ofertę hostingu WordPress, to świetna opcja dedykowana dla posiadaczy strony na popularnej platformie WordPress.

Jak działa certyfikat SSL?
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej już jutro! Zapras...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 20 maj 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.