Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Czas na dialog i współpracę. Premiera spotu wyborczego Piotra Rybarskiego

Piotr Rybarski

Gdy kilka minut po szóstej rano ruszam w moją stałą trasę biegową, patrzę na miasto oczami człowieka, który związany jest z Turkiem od ponad sześciu dekad. Bo w moim sercu Turek ma zawsze szczególne miejsce. To tutaj się urodziłem, tutaj dorastałem. Spacerując po turkowskich ulicach, uczęszczałem najpierw do „Jedynki”, później do „Ogólniaka”. To z Turku wyjeżdżałem na studia do Poznania i to tutaj zawsze wracałem… najpierw do rodzinnego domu na Spółdzielców, potem do mojego, na Zdrojkach.

Wschodzące słońce budzi do życia miasto i jego mieszkańców. O tej porze ulice są jeszcze puste, za godzinę wypełni je gwar – turkowianie wyruszą do pracy, do szkół i przedszkoli, dla wszystkich rozpocznie się kolejny pracowity dzień. Dzisiaj nie marzę o niczym innym – tylko o pracy dla naszego miasta. Pragnę uczynić Turek miastem przyjaznym, spokojną przystanią dla młodych ludzi zakładających tu swoje rodziny. Nie chcę kontynuować mowy nienawiści. Niech o naszym mieście mówi się głośno w całej Polsce, ale tym razem w dobrym tego słowa znaczeniu. Podobnie jak wy, mam dość kłótni, przerzucania się oskarżeniami, wiecznych pretensji...

Moją siłą jest spokój i doświadczenie, atutem – kontakty, z których obiecuję korzystać, poprawiając nasze wspólne perspektywy na przyszłość. Dialog i współpraca – to są i, mam nadzieję będą, słowa klucze, którymi otworzę nową przyszłość dla Turku. Stabilna większość, którą zbudujemy w radzie miasta, pozwoli podejmować uchwały, które na pierwszym miejscu postawią dobro mieszkańców. Czas zakończyć epokę „Pawła i Gawła” w turkowskim magistracie. Czas na porozumienie i działanie.

Nie pamiętam drugiego tak pięknego kwietnia w Turku. Mam nadzieję, że cała nadchodząca kadencja będzie prezentować się równie dobrze. Ja zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby taką ją uczynić! Pozdrawiam Was – Piotr – Wasz kandydat na Burmistrza Miasta Turku.

 

Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska

Miasto przejmuje drogi na ul. Młodych
Zapaść i nielegalni imigranci. Co może czekać Ture...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.