Wielkie gotowanie z nagrodami, czyli smakowita majówka w Kaczkach Średnich

Majówka Powiatu Tureckiego

W niedzielę, 22 maja w Kaczkach Średnich (gmina Turek) królowały nie tylko rośliny i maszyny. Majówka Powiatu Tureckiego to także niekwestionowane święto smaków - nie tylko tych lokalnych. Na scenie dosłownie wrzało!

Nieodłącznym elementem majówki w Kaczkach Średnich stał się konkurs Kulinaria Powiatu Tureckiego, który w tym roku zorganizowane już po raz czwarty. Uczestnicy - Koła Gospodyń Wiejskich i lokalne stowarzyszenia - zadbali o prawdziwą ucztę, nie tylko dla podniebienia, ale też dla oczu, bo słodkości i potrawy wyglądały wspaniale. Nic zatem dziwnego, że komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie zdecydowano, że tytuł zwycięzcy przypadnie KGW Targówka, drugie miejsce zajęło KGW Marianki, a trzecie - gospodynie z Przykony. Kolejne pozycje zajęły: KGW w Ostrówku pod Lasem, Stowarzyszenie Kaczkowiacy, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gadowskie Holendry. Najpyszniejsza słodkość przygotowały natomiast panie z KGW Marianki.

Nagrody trafiły również do autorów najlepszych przepisów tradycyjnej kuchni Powiatu Tureckiego. Tutaj również poziom był niezwykle wyrównany. Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazły się dwie drużyny - KGW Marianki i KGW Kuny, druga pozycja przypadła KGW Niezapominajka Polichno i KGW Pęcherze, a trzecią lokatę zajęło KGW Gąsin i KGW Wojciechowianki. Wyróżnienia otrzymały KGW Żeroniczki oraz Kinga Trzmielewska z gminy Turek i Anna Feliks z Gminy Władysławów.

Kulinarne potyczki rozegrano również w kategorii VIP. W szranki stanęły dwie drużyny. W jednej znaleźli się wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, w drugiej zaś placki ziemniaczane przygotowywał starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny i wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk. W obu przypadkach współpraca układała się wzorowo i drużyny podzieliły się pucharem za zdobycie pierwszego miejsca.

Malanów: II Gminny Przegląd Twórczości Patriotyczn...
Nie żyje druh Eugeniusz Grzelak, kapelmistrz orkie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - babcia w wtorek, 24 maja 2022 06:42

"placki ziemniaczane przygotowywał starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny: - gratuluję zdolności kulinarnych:-) Mój wnuczek w wieku 8 lat też to potrafi:-)

"placki ziemniaczane przygotowywał starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny: - gratuluję zdolności kulinarnych:-) Mój wnuczek w wieku 8 lat też to potrafi:-)
Gość - A w poniedziałek, 23 maja 2022 13:30

Ten Bartosik to czysty wójt z Rancza

Ten Bartosik to czysty wójt z Rancza
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.