Witaj szkoło! Powrót w specjalnych warunkach? (Jeszcze) nie tym razem

Witaj Szkoło!
Chociaż jeszcze dziś nie odbywają się lekcje, to jednak naruszeniem pewnej tradycji będzie brak stwierdzenia, że dziś wybrzmiał tegoroczny pierwszy dzwonek. W środę, 1 września, w całej Polsce rozpoczął się rok szkolny 2021/2022. Do szkół w trybie stacjonarnym wrócili uczniowie. 
 
 
Jedni za nią tęsknili, inni chcieliby, żeby w ogóle nigdy nie trzeba było dni niej wracać. Dla jednych szkoła jest drugim domem, a dla innych złem koniecznym. Niezależnie od tego od 1 września 2021 roku dzieci i młodzież mają obowiązek do niej wrócić. 
 
Według zapowiedzi Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka sytuacja związana z trwającą pandemią koronawirusa nie wpłynie na funkcjonowanie placówek oświatowych w naszym kraju. Co do zasady planowane jest prowadzenie zajęć w trybie stacjonarnym. Ministerstwo – jeśli statystyki zachorowań będą się pogarszać – jest jednak gotowe na to, żeby wprowadzić nauczanie hybrydowe lub nakazać całkowicie realizowanie programu w formie zdalnej. 
 
Również i szkoły powiatu tureckiego są gotowe na przyjęcie w swoje progi uczniów i nauczycieli. W budynkach placówek przez całe wakacje trwały przygotowania, w tym realizowano różnego rodzaju remonty i inwestycje, aby w jak najlepszych warunkach edukowani dzieci i młodzież. 
 
Wszystkim tym, którzy dziś z niechęcią wstali z łóżek życzymy niezwykłej energii, która będzie pomagać im przezwyciężać trudy każdego dnia. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko nauka. To także miejsce, gdzie rodzą się niezwykłe przyjaźnie na całe życie, a także powstają wspomnienia z wyjątkowych lat dzieciństwa. 
 
Redakcja iTurek.net życzy wszystkim Uczniom i Nauczycielom powodzenia w nowym roku szkolnym. Rodzicom zaś – po wakacjach i trudach nauki zdalnej – życzymy wytchnienia i chwili odpoczynku. 
Tuliszków: Nowi dyrektorzy na nowy rok szkolny
Tuliszków: „Nie przychodzimy na sesje dla przyjemn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adaś w środa, 01 września 2021 23:01

"szkoła to nie tylko nauka. To także miejsce, gdzie rodzą się niezwykłe przyjaźnie na całe życie, a także powstają wspomnienia z wyjątkowych lat dzieciństwa".

Mnie się nic takiego nie narodziło. A jedynie nerwica, problemy psychiczne i depresja.

"szkoła to nie tylko nauka. To także miejsce, gdzie rodzą się niezwykłe przyjaźnie na całe życie, a także powstają wspomnienia z wyjątkowych lat dzieciństwa". Mnie się nic takiego nie narodziło. A jedynie nerwica, problemy psychiczne i depresja.
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.