Witryna chłodnicza – niezbędne wyposażenie w Twoim biznesie

witryna chłodnicza

Witryna chłodnicza ma za zadanie nie tylko utrzymanie odpowiedniej temperatury, ale także zaprezentowanie produktów w jak najlepszy sposób. Dlatego jej wybór jest tak ważny wszędzie tam, gdzie podajemy lub sprzedajemy produkty klientom. Na co jednak warto zwrócić uwagę przed zakupem?

1. Dlaczego witryna chłodnicza jest niezbędna?
2. Zalety witryn ekspozycyjnych
3. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Dlaczego witryna chłodnicza jest niezbędna?

W wielu lokalach gastronomicznych część jedzenia i napoi musi być podawana i przechowywana w chłodnej temperaturze. Dotyczy to przede wszystkim restauracji, barów oraz kawiarni. Nie zapominajmy jednak o punktach sprzedaży – witryna chłodnicza jest niezbędnym wyposażeniem sklepów.

Dzięki witrynom możemy przechowywać w odpowiedniej temperaturze nabiał, ciasta, napoje, surówki i w wiele innych potraw. Ponadto przeszklone ściany umożliwiają zarówno klientowi, jak i sprzedawcy, podgląd na dostępne produkty.

Zalety witryn ekspozycyjnych
Osoby spoza branży mogą zadać sobie jednak pytanie, czy witryna chłodnicza jest niezbędna. Może wystarczy zwykła lodówka, która również utrzymuje produkty w chłodnej temperaturze. Oczywiście takie rozwiązanie pod względem technicznym jest jak najbardziej możliwe.

Warto jednak przypomnieć sobie, kiedy ostatnio kupowaliśmy coś w lokalu. Możliwość zobaczenia ciasta bądź koktajlu przed jego zakupem to niewątpliwie duży plus. W końcu jemy także oczami, a na widok niektórych samowolnie cieknie ślinka.

Dlatego też jeśli mamy kontakt z klientem witryna chłodnicza spełni najlepiej swoje zadanie. Nie tylko utrzyma optymalną temperaturę w środku, ale także zaprezentuje odpowiednio towar. W tym celu warto wybrać ekspozycyjne modele. Do wyboru mamy nie tylko standardowe rodzaje, ale także te bardziej nowoczesne. Dzięki temu z łatwością dopasujemy witrynę do pomieszczenia, w którym ma się docelowo znaleźć.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Czy każda witryna chłodnicza nadaje się do przechowywania każdego rodzaju żywności? Rzecz jasna pomiędzy poszczególnymi modelami mogą występować drobne różnice, które należy uwzględnić przed dokonaniem zakupu.

Oprócz parametrów technicznych wato jednak zwrócić uwagę także na jakość wykonania. Wygląd obudowy jest istotnym elementem, który może wpłynąć na decyzję konsumenta. Dlatego należy przyjrzeć się dokładnie materiałom, z jakich witryna jest wykonana, a także wybrać wersję kolorystyczną odpowiednią do wnętrza.

W ofercie producentów witryny chłodnicze mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub z drewna. Zwróćmy również uwagę na szkło. Wybrany model może posiadać 1, 2, a nawet 4 szyby. W każdym wariancie warto, aby były one wykonane ze szkła hartowanego, które zapewnia maksymalną ochronę produktów, znajdujących się w środku.

Również rozmiarów jest bez liku. Najbardziej tradycyjna witryna chłodnicza to wolnostojący model, z jakim najczęściej spotkamy się w sklepach i kawiarniach. Istnieją jednakże modele znacznie mniejsze, które możemy postawić na blacie. Ich wielkość jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju produktów, jakie zamieramy przechowywać.

Zakres temperatury także ma znaczenie. W końcu w innych warunkach trzymamy lody, a w innych koktajle. Część witryn pozwala na utrzymanie temperatury niewiele powyżej 00C, z kolei inne mogą osiągać znacznie niższe wartości.

Podsumowując, wybór witryny chłodniczej jest bardzo ważny dla gastronomii oraz dla sklepów. Odpowiednio wybrany model pozwoli nie tylko na utrzymanie odpowiedniej temperatury, ale także na osiągnięcie ciekawego, estetyczne efektu, który zachęci do zakupu. Dlatego też warto kierować się jakością wykonania i wybierać tylko sprawdzonych producentów.
Dlaczego warto zostać technikiem usług kosmetyczny...
Dobra: Ponad 20 tysięcy złotych na modernizację ka...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.