Władysławów: Koncert Noworoczny i rekordowa zbiórka dla WOŚP

WOŚP Władysławów

Gminny Ośrodek Kultury podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego rozbrzmiewał góralską muzyką. Muzyczne spotkanie było też okazja do wręczenia nagród w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i podsumowania zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncerty Noworoczne we Władysławowie to już tradycja. Sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi, a zebranych powitała wójt Elżbieta Klanowska, podkreślając, że rok 2020 będzie wyjątkowy, choćby ze względu na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Sarpacka. Pochodzący z Beskidu Śląskiego muzycy włączyli widownię do wspólnego kolędowania, a w drugiej części koncertu przenieśli wszystkich w świat typowo góralskiej muzyki.

Podczas koncertu podsumowano także tegoroczną zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej gminie kwestowało 14 wolontariuszy (czworo w Wyszynie, czworo w Kunach i sześcioro we Władysławowie). Podczas tegorocznej zbiórki udało się pobić ubiegłoroczny rekord i zebrać 9 229, 16 zł (w roku 2019 w zbiórce brało udział 20 wolontariuszy, którzy zebrali ponad osiem tysięcy złotych). Wszyscy młodzi wolontariusze otrzymali upominki i podziękowania. Wśród nich najwięcej do swojej puszki, bo aż 1490,40 zł, zebrał Filip Wysocki.

Noworoczne spotkanie to także okazja do wręczenia nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Odczytujący protokół Piotr Krawczyk podkreślał niezwykle wyrównany i wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu. Wzięło w nim udział aż 30 młodych twórców i wszyscy zostali uhonorowani nagrodami oraz wyróżnieniami.

Na zakończenie, podczas Światełka Do Nieba wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP we Władysławowie. 

Malanów: Sport, koncerty, licytacje - z sercem na ...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na sportowo

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.