Władysławów: Odpust w parafii NNMP w Wyszynie

Odpust w parafii NNMP w Wyszynie

Co roku w lipcu przypada uroczystość odpustowa w parafii NNMP w Wyszynie. Wierni przybywają do Matki Czuwającej i Matki Szkaplerza. Przez długi czas całe rodziny uczestniczą w sumie odpustowej i procesji która jest bardzo uroczysta. W tym roku sumie odpustowej przewodniczył ks. Rafał Szprync.

Historia mówi, że parafia powstała prawdopodobnie w 1379 roku. Obecny kościół został ufundowany w 1782 roku. Jest jednym z trzech w Europie, jedyny w Polsce, jako kościół szesnastoboczny. Słynie nie tylko z urody, ale i cudownego Obrazu Matki Czuwającej ,,Ja śpię lecz moje serce czuwa”. Wioska w parafii Wyszyna otoczona jest zielenią która tworzy klimat małej Ojczyzny - Wyszyny.

Niech Twój szkaplerz nasz strzeże
Niech twój lud umacnia w wierze
Niech na Zawsze i wszędzie kluczem do nieba będzie
Dziękujemy i ufamy Matko Wyszyńska ze to miejsce wybrałaś Od pięciu lat ks Włodzimierz Pawłowski pełni posługę proboszcza w naszej Wyszyńskiej parafii za co dziękują parafianie
Przybywajcie z bliska z daleka MATKA CZUWAJACA I MATKA SZKAPLAERZA SWIĘTEGO NA WAS CZEKA

Andrzej Burszewski
Turek coraz niżej w Rankingu Bogactwa Samorządów, ...
Kawęczyn: Śmieci jest coraz więcej, więc opłaty ro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.