Władysławów: OSP Wyszyna w albumie na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

1

Dbają o bezpieczeństwo i gotowi nieść pomoc wszystkim. Tworzą życie społeczności w swej małej Ojczyźnie, którą jest Wyszyna.

Od roku 1999 historie jednostki i wydarzenia próbuję opisywać kronikarz Andrzej Burszewski w trzecim już tomie kroniki. Obecnie prezesem jednostki OSP Wyszyna jest druh Mirosław Janiak Młody, a zarząd wspólnie pracuje remontuje i imprezy organizuje.

Mieszkańcy Wyszyny są dumni i zadowoleni z historii umieszczonej w tym albumie. Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym jest dr Marian Zalewski. Redakcję naukową tworzą prof.dr.hab Wiesław Tabasz.dr Marian Zalewski, mgr Maria Smoleń Album. Na 580 stron, w 12 rozdziałach umieszczone są zdjęcia, dokumenty oraz setki zdjęć. Wydawcą albumu jest ZGZOSPRP w Warszawie przy współpracy z Komisją Historyczną, Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego. Druhny i druhowie z OSP Wyszyna dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie.

Andrzej Burszewski
Tuliszków: Najlepszy sezon w historii Tulisii
Umowa podpisana. Ponad 14 mln zł na odwiert geoter...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.