Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Radni jednogłośnie za Środowiskowym Domem Samopomocy w Małoszynie

Małoszyna

Z dniem pierwszego 1 grudnia tego roku w gminie Władysławów utworzony zostanie Środowiskowy Dom Samopomocy, którego siedzibą będzie budynek po byłej podstawówce w Małoszynie. Uchwałę w tej kwestii radni przyjęli podczas ubiegłotygodniowej sesji.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Małoszynie funkcjonować będzie jako ośrodek wsparcia dziennego typu A,B,C i D dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Taka jednostka to szansa dla szerokiej grupy potrzebujących osób na integracje ze społecznością, a także możliwość pełniejszego funkcjonowania w wielu dziedzinach życia. Podstawowymi formami pracy w placówce będą treningi mające na celu rozwój wszystkich sfer funkcjonowania uczestnika: psychicznej, społecznej, fizycznej, zawodowej. Na podstawie wstępnej diagnozy możliwości uczestnika będzie opracowywany indywidualny plan pracy wspierająco aktywizującej dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. W placówce uczestnicy będą mogli uczyć się, rozwijać lub podtrzymywać umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym. Uczestnicy otrzymają opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

Na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy gmina Władysławów pozyskała niemal 500 tys. zł dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy Judo na Między...
Władysławów: „Mamo, Tato – co Wy na to ?”, czyli w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.