Władysławów: Wyjazd na XXI. Festiwal Operowo – Operetkowy w Ciechocinku

Image_14

Sympatycy opery i operetki z terenu Gminy Władysławów wyruszyli w dniu 4 sierpnia do Ciechocinka aby wziąć udział w KONCERCIE GALOWYM Z OKAZJI 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Koncert inaugurował XXI. Festiwal Operowo – Operetkowy organizowany przez Polską Operę Kameralną.

Koncert prowadzony był przez dyrektora Kazimierza Kowalskiego, a publiczność zgromadzona w Parku Zdrojowym wysłuchała m.in. arii ze „Strasznego Dworu”, „Carmen”, „Don Pasquale”, czy „Cyrulika Sewilskiego”. Niemałą atrakcją wieczoru było wspólne wykonanie przez artystów i publiczności pieśni patriotycznych. Koncert zwieńczony został pokazem sztucznych ogni. Warto podkreślić szczególną rolę orkiestry Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka, która towarzyszyła artystom.

Festiwal ściąga co roku rzesze melomanów wśród których jest także zagraniczna publiczność. W tym roku Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa było organizatorem wyjazdu na festiwal, a sympatycy tego rodzaju muzyki mogli uczestniczyć w niezwykłej uczcie. Wyjazd umożliwił władysławowianom zwiedzenie Ciechocinka o którego historii w interesujący sposób opowiedział przewodnik. Przed ucztą dla duszy melomani uczestniczyli też w uczcie dla ciała. Po obiedzie, w oczekiwaniu na koncert, spacerowali po Parku Zdrojowym, w którym następnie obejrzeli wspaniały popis artystów operowych.

Mamy nadzieję, że wyjazdy do Ciechocinka na Festiwal Operowo – Operetkowy wpiszą się na stałe w kalendarz stowarzyszenia. To już kolejny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie, który uznać możemy za sukces, bowiem wzięło w nim udział 51 osób! Za tak dużą frekwencję dziękujemy, i mamy nadzieję do zobaczenie na kolejnych naszych wyjazdach.

AUTOR: B.M.

Bezpieczne i bajkowe wakacje z Powiatową Bibliotek...
Tuliszków: Zapraszamy na „Zaczarowany świat operet...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.