Właściwości piwa bezalkoholowego

Właściwości piwa bezalkoholowego

Alkohol szkodzi zdrowiu i to każdy wie od lat. Ponieważ jednak część osób sięga po napoje alkoholowe nie ze względu na zawarty w nich alkohol, a smak, powstaje coraz więcej odpowiedników bezalkoholowych. Mają one dużą grupę zwolenników. Szczególną popularnością cieszy się piwo bezalkoholowe. Jakie są jego właściwości?

Piwo jest jednym z chętniej wybieranych napojów podczas spotkań w klubach, w trakcie kibicowania zmaganiom piłkarskim i latem, kiedy poszukujemy orzeźwienia. Poza smakiem o tradycyjnym piwie nie można mówić w samych superlatywach. Jednak już jego bezalkoholowy odpowiednik to co innego. Nie tylko jest smaczny i orzeźwia, ale jest jednym z napojów, które mogą wspierać nasze zdrowie. Czym wyróżnia się ten napój bezalkoholowy i czy każdy jest równie wartościowy?

Piwo bezalkoholowe wspiera zdrowie

Zwykłe piwo jest znane z tego, że działa moczopędnie. Wydawałoby się, że z jego bezalkoholowym odpowiednikiem też tak będzie, ale jest pewna różnica. Alkohol wykazuje działanie diuretyczne, a więc przyczynia się do odwadniania organizmu. Jeśli z piwa alkohol wyeliminujemy, traci swoje diuretyczne właściwości, a tym samym piwo bezalkoholowe nawadnia organizm.

Nawodnienie nie jest jedyną korzyścią, jaka wiąże się z piwem bezalkoholowym. Warto również zwrócić uwagę na mnóstwo witamin i minerałów, jakie się w nim znajdują. Nie brakuje witamin z grupy B, magnezu, potasu, sodu, polifenoli i elektrolitów. Takie piwo sprawdza się świetnie w roli izotonika nawet podczas treningów. Z kolei obecność przeciwutleniaczy spowalnia procesy starzenia i przyspiesza regenerację mięśni. Oprócz tego ważne są inne właściwości chmielu, jak właściwości uspokajające. Chmiel wspiera leczenie wielu chorób jak choroba Parkinsona i Alzheimera. Ponadto piwo bezalkoholowe pomaga usunąć sól z organizmu, może zwiększać wzrost prolaktyny i estrogenów. Zaleca się je więc u kobiet karmiących i w okresie menopauzy. Więcej informacji znajdziesz na https://naszatlocznia.pl/k/pochmielone/.

Napój bezalkoholowy – tak, ale nie każdy

Obojętnie na jaką kategorię produktów spożywczych byśmy nie spojrzeli, nie ma takiej, która obejmowałaby same dobrej jakości artykuły. Nie inaczej jest w tym przypadku. Przeglądając stojące na półkach piwa bezalkoholowe, znajdziemy takie, których właściwości odpowiadają tym wymienionym wyżej. Jednocześnie nie brakuje produktów, które są co prawda smaczne, ale nie tylko nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie, ale mogą mu zaszkodzić. W tym drugim przypadku w składzie znajdziemy mnóstwo cukru, stabilizatorów i innych związków, które zdrowe nie są i mogą przyczyniać się do wzrostu masy ciała.

O dobrym piwie bezalkoholowym możemy mówić wtedy, kiedy ma jedynie chmiel, wyciąg z szyszek chmielowych, sok tłoczony z owoców. Będzie wyśmienicie smakować, a przy tym dostarczać do organizmu wielu cennych związków. Przykładem takiego piwa jest „Podchmielone”. Napój jest dostępny w kilku smakach – jabłko, wiśnia i marakuja. Powstaje na bazie soków tłoczonych na zimno, więc pozwala wykorzystać prozdrowotne właściwości zarówno owoców, jak i chmielu.
Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Droga zablok...
Powiat zainwestuje w infrastrukturę sportową, gmin...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.