Wyburzanie elektrowni trwa. Mimo prób kocioł nadal stoi

Elektrownia Turek

Trwa wyburzanie kolejnych obiektów na terenie nieczynnej Elektrowni Adamów. Po kominie i dwóch chłodniach, w czwartek 23 czerwca przyszedł czas na pierwszy z kotłów. Wyburzanie elementów instalacji rozpoczęło się dwa lata temu.

Jako pierwszy runął 150-metrowy komin. Teraz przyszedł czas na chłodnie, z których dwie zostały zburzone w ostatnim czasie oraz kotły. Pierwszy z nich wysadzono za pomocą ładunków wybuchowych w czwartek, 23 czerwca.

Podobnie jak w przypadku wyburzenia komina elektrowni oraz chłodni, także w tym przypadku strefa zagrożenia została zabezpieczona, a rozpoczęcie i zakończenie robót było sygnalizowane przy pomocy syren. Na drogach dojazdowych zostały umieszczone tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów ostrzegawczych. Strefę zagrożenia zabezpieczono natomiast posterunkami ochronnymi.

Jak się okazało mimo próby wyburzenia, kocioł nadal stoi. Konieczne będzie więc ponowna próba jego wyburzenia. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana data kolejnych działań związanych z likwidacją niniejszej instalacji.
Kto głosowałby za usunięciem przewodniczącej rady ...
41 krwiodawców oddało krew

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - obserwator w niedziela, 26 czerwca 2022 09:07

Dlaczego nie ma zdjęcia Bartosika???

Dlaczego nie ma zdjęcia Bartosika???
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.