Wydajna i bezawaryjna sztaplarka - czyli jak kupić dobry sprzęt?

widlaki

Pytanie jak kupić dobry sprzęt i nie przepłacić spędza sen z powiek prawie każdego przedsiębiorcy. Dziś odpowiemy na to pytanie, podejmując się znalezienia doskonałej, wydajnej i jak najmniej awaryjnej - sztaplarki. Czy to w ogóle możliwe? Sprawdźcie!

Czym jest sztaplarka?

Nazwa “sztaplarka” brzmi dla Ciebie tajemniczo? Nie powinna! Sztaplarki to nic innego jak popularne wózki widłowe! Natomiast termin sztaplarka powstał na bazie słowa “sztapel”, które opisuje ułożony warstwami ładunek.

Nazwa sztaplarka funkcjonuje do dziś, głównie w terminologii magazynowej oraz morskiej, jako określenie wózków zajmujących się rozładunkiem i załadunkiem towarów w portach. Znacznie częściej jednak w odniesieniu do wózków widłowych stosuje się określenie “widlak”, które na stałe weszło już do codziennego użycia. Nie mniej wciąż można spotkać ogłoszenia dotyczące sprzedaży sztaplarek czy chęci zatrudnienia sztaplarza.

Nowa czy używana?

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć planując zakup sztaplarki, jest decyzja, czy sprzęt ma być fabrycznie nowy czy też pod uwagę będą brane także pojazdy używane.

Oczywiście, nowe urządzenia posiadają wiele zalet - poza zakupem nie wymagają prawie wcale dodatkowych nakładów finansowych (remontów, regeneracji baterii itp). Są od razu gotowe do zarejestrowania a ich stan techniczny pozwala na bezzwłoczne rozpoczęcie pracy.
Jednak istnieje także jeden główny i całkowicie niezaprzeczalny atut zakupu używanych sztaplarek - ich bardzo atrakcyjna, niska, cena.

Ceny sztaplarek

iturek.net 2

Tak jak w przypadku innych typów wózków jezdniowych unoszących, tak i w przypadku sztaplarek - ceny urządzeń mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, w tym m.in.:

marki (sztaplarki znanych i cenionych marek kosztują nieco więcej niż niefirmowe wózki, jednak ważne jest, że różni je także jakość wykonania oraz jakość wykorzystanych przy produkcji elementów);

modelu, a co za tym idzie maksymalnego udźwigu i maksymalnej wysokości unoszenia oraz prędkości pojazdu;

• dodatkowego wyposażenia (wózki z dodatkowym wyposażeniem z pewnością są droższe niż ich odpowiedniki bez dodatkowych elementów, jednak dokonując zakupu warto porównać ceny; w momencie zakupu wózka z wyposażeniem czy osprzętem, często można uzyskać rabat na tego typu dodatki);

• dodatkowych usług (tak jak w poprzednim przypadku, warto sprawdzić, czy korzystając od razu podczas zakupu pojazdu z dodatkowych opcji, takich jak np. Serwis Wózków Widłowych, nie będzie to bardziej opłacalne niż szukanie tego typu ofert osobno).

Cena sztaplarki zależy też od typu jej napędu, elektryczne sztaplarki są droższe od tych spalinowych. Ile zatem wynoszą ceny poszczególnych wózków widłowych?

• koszt zakupu nowej markowej sztaplarki spalinowej to ok 60 000 zł;
• za nową firmową sztaplarkę z napędem elektrycznym trzeba zapłacić natomiast ok 70 000 zł.

W przypadku używanych urządzeń kwoty mogą być od 30% do nawet 50% niższe; co oznacza, że:
• za używaną sztaplarkę spalinową należy zapłacić od 30-40 000 zł;
• natomiast koszt zakupu używanego widlaka elektrycznego to ok 35 - 45 000 zł.

Warto jednak pamiętać, iż na cenę używanej sztaplarki składa się wiele czynników, takich jak: rok produkcji urządzenia, stan techniczny, resurs czy dodatkowe elementy i wyposażenie.

Gdzie kupić dobrą sztaplarkę?

iturek.net 3

Podczas zakupu sztaplarki bardzo istotne jest, aby nie podejmować decyzji pod względem emocji, wybierając nie do końca sprawdzone miejsce zakupu. Najbardziej rozsądne jest skorzystanie z możliwości zakupu wózka widłowego bezpośrednio od producenta czy dealera, bez konieczności korzystania z pośredników.

Jednym z takich miejsc jest strona toyota-widlowe, na której znaleźć można wyłącznie firmowe sztaplarki elektryczne oraz spalinowe (tutaj) marki Toyota. Inny przykład to dystrybutor wózków widłowych marki Cesab - jego ofertę na wózki widłowe elektryczne znajdziecie tutaj.
A jeśli wolisz mieć większy wybór różnego typu i różnych marek urządzeń - skorzystaj z ofert profesjonalnych i cenionych składów wózków widłowych, które oferują także szeroką gamę używanych wózków widłowych. Tego typu oferty znajdziesz m.in tu czy tutaj.
Dlaczego sztaplarki lepiej kupować w sprawdzonych miejscach, cieszących się wieloletnią renomą?
Odpowiedź jest prosta - wybierając pojazd w tego typu miejscu otrzymuje się automatycznie gwarancję, iż jest to oryginalny, markowy sprzęt. Poza tym dealerzy znanych marek czy duże składy wózków widłowych bardzo dbają o swoją, budowaną latami, reputację. Dlatego nawet w przypadku używanych sprzętów - sztaplarki są doskonałej jakości i w stanie technicznym umożliwiającym zarejestrowanie.

Gdzie wykorzystuje się sztaplarki?

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie sztaplarki wykorzystuje się głównie w pracach magazynowych a także w czynnościach związanych z transportowaniem ładunków w portach. Jednak wózki widłowe mają oczywiście jeszcze więcej zastosowań.

Na co dzień popularne widlaki znaleźć można także w dużych przedsiębiorstwach, na składach budowlanych, w tartakach i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest transportowanie i unoszenie na duże wysokości palet z ładunkiem.

Podsumowanie

iturek.net 4

Jeśli szukasz wydajnej i jak najmniej awaryjnej sztaplarki zdecyduj się na wybór nowego urządzenia, najlepiej dobrej jakości i od sprawdzonego producenta - dzięki temu uchronisz swój budżet przed częstymi wydatkami związanymi z naprawami czy wymianą elementów.
Dobre sztaplarki są bardzo przydatne, znacząco usprawniają i przyspieszają cały transport wewnętrzny. Chcesz wiedzieć o nich jeszcze więcej? Zapraszamy do tekstu “Sztaplarka kiedyś i dziś - historia, zastosowanie, ceny”, który znajdziesz tutaj.

Mniejsze pensum dla nauczycieli przedmiotów zawodo...
Przykona: Rozruch technologiczny na farmie wiatrow...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.