Polacy coraz chętniej kupują mieszkania i domy, coraz częściej też remontują swoje cztery kąty. Już na etapie planowania warto zastanowić się nad jak najbardziej użytecznym rozplanowaniem naszego lokum, a nigdzie ta zasada nie jest tak ważna, jak w łazience. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek jak się do tego zabrać najlepiej.
Łazienka jest jednym z trudniejszych do aranżacji pomieszczeniem. Dobrze zaplanowana, ułatwi nam szybką, poranną toaletę, a jednocześnie będzie naszym wieczornym azylem, kiedy będziemy chcieli się odprężyć. Przy obecnych rozwiązaniach, nie musimy już rezygnować z wanny łazienkowej, jeśli nasza druga połówka preferuje prysznic. Rozkładane, szklane ścianki sprawią, że obie strony będą zadowolone. Nowoczesna technologia nie tylko wychodzi naprzeciw szukającym kompaktowych rozwiązań – skrzętnie ukryta w tradycyjnych formach nada się również dla fanów klasycznego wzornictwa.
Prysznic – nie tylko w bieguChoć nie tak popularny, jak jeszcze kilkanaście lat temu – prysznic może poszczycić się szerokim gronem fanów, których z każdym rokiem przybywa. Trudno się temu dziwić, szybki prysznic z rana obudzi nawet najtwardszego śpiocha, a przy okazji zaoszczędzi kilka cennych minut. W niewielkich łazienkach wyjątkowo sprawdzą się prysznice bez brodzika, które wizualnie powiększą całą przestrzeń. Będą także wygodniejsze, szczególnie dla osób w podeszłym wieku, z uwagi na brak wysokiego stopnia. Rozwiązania typu walk-in cały czas zyskują na popularności. Warto zadbać o wydajny odpływ na wodę, by nie zalać całej łazienki.
Jej wysokość – wanna
Niekwestionowana królowa wieczornego relaksu. Wanna to nadal najchętniej wybierany element łazienkowego wyposażenia. Nawet na małej przestrzeni może znaleźć się dla niej miejsce.
Wanny z obudową to świetny wybór w łazienkach, gdzie każdy metr jest na wagę złota – dobrze dobrana kolorystycznie wizualnie powiększy przestrzeń, a dzięki sprytnie ukrytym w obudowie schowkom zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie drobiazgów i kosmetyków. Najbardziej tradycyjny wybór to proste wanny w kształcie prostokąta, takie jak te dostępne na
https://polimat.com.pl/wanny, choć równie ciekawym wyborem są te narożne lub wolnostojące. Będą one jednak bardziej wymagające, jeśli chodzi o metraż pomieszczenia.
Ergonomiczne sztuczki i triki
Sprytnie skryta pod umywalką lub w szafie pralka nie tylko zaoszczędzi nam miejsca, ale i wizualnie nie przytłoczy naszej łazienki. Zawieszona na stelażu muszla to dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów dla nas, a przestrzeń pod nią z łatwością przetrzemy bez specjalnego szorowania. Wjedzie tam również automatyczny robot sprzątający. Warto również pamiętać o takich detalach jak lustra i odpowiednie oświetlenie, szczególnie nad umywalką. Dobrze dobrane nie tylko zapewnią nam komfort w tracie użytkowania, ale przede wszystkim wizualnie powiększą naszą łazienkę.
Wydawać by się mogło, że zaprojektowanie tego zwykle niewielkiego pomieszczenia to żadna sztuka. Nic bardziej mylnego! Niezależnie czy preferujesz wannę, czy prysznic, dobry i wygodny projekt jest absolutną komfortu przy codziennym korzystaniu z tego pokoju.