Wymieniasz sam koła na zimę? To narzędzie Ci się przyda

Klucz Udarowy

Samodzielna zmiana kół z letnich na zimowe to oszczędność - nie tylko pieniędzy, ale i nerw, przy oczekiwaniu na termin u wulkanizatora. Warto przy tym uzupełnić swój domowy warsztat o klucz udarowy.

Klucz udarowy - co to takiego?

Klucze udarowe mogą być wykorzystywane nie tylko do odkręcania kół. Przydatne będą podczas wszystkich prac ze śrubami, a dodatkowe zagotowanie specjalnej przejściówki sprawi, że poradzą sobie również przy drewnianych konstrukcjach. Korzystają z nich mechanicy samochodowi, ale doskonale znajdą swoje zastosowanie również w przydomowym garażu majsterkowicza czy na budowie.

Akumulatorowy klucz udarowy

Dzięki zasilaniu, które nie wymaga stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego klucz udarowy akumulatorowy może być wykorzystywany praktycznie w każdym miejscu. Zastosowanie udaru jest szczególnie przydatne, gdy do wykręcenie są zapieczone śruby.

Klucz udarowy marki Makita to wygodne w użytkowaniu narzędzie, które umożliwia swobodną pracę bez ograniczeń związanych, np. z kablem sieciowym, a ergonomiczny kształt zwiększa komfort obsługi Jak działa i kiedy warto korzystać z klucza udarowego Montowanie lub demontowanie kilkudziesięciu śród ręcznym kluczem zajmuje wiele czasu, szczególnie, jeśli śruby są zapieczone lub mocno dokręcone. Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi klucz udarowy.

Jak to działa?

Gdy uderzymy w płaski klucz nałożony na nakrętkę wywołamy obciążenie, które pomoże odkręcić śrubę. Podobnie - choć to duże uproszczenie - działa właśnie klucz udarowy. Uderzenia udarowe przeprowadzane są w takim przypadku nawet parę tysięcy razy na minutę. To sprawia, że nawet rdza otaczająca śruby jest luzowana i nie ma problemu z ich odkręceniem. Majsterkowicze w szczególności docenią niewielkie wymiary urządzenia, które sprawią, że będzie ono przydatne także w domowym warsztacie. Zasilanie akumulatorowe sprawia natomiast, że doskonale sprawdzają się one w przemyśle oraz na budowach.
Zagraniczne praktyki zmieniają życie i otwierają u...
Czym jest lamelownica i do czego służy?
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.