Wypadek w UK? Sprawdź, co musisz wiedzieć o odszkodowaniach!

odszkodowania

Czy wyjeżdżając za granicę do pracy lub na wakacje zastanawiamy się, co by było, jeśli uleglibyśmy wypadkowi? Raczej nie, podobnie zresztą jak w ojczystym kraju nie poświęcamy temu za dużo czasu.

Różnica jednak polega na tym, że gdy dzieje się nam coś „u siebie” działamy bardziej pewnie, a gdy mierzymy się z wypadkiem za granicą, trochę tracimy grunt pod nogami. Za co przysługuje nam odszkodowanie w UK? Jak długo trwają sprawy o odszkodowanie i jak udowodnić nasze szkody?

Od okoliczności po roszczenie

Choć wypadki zdarzają się często, nie wszystkie uprawniają do odszkodowania. Aby tak się mogło stać, nasze obrażenia, szkoda czy strata muszą wynikać nie z naszej winy. Poślizgnięcia, potknięcia czy upadki są często skutkiem czyjegoś zaniechania obowiązków, podobnie jak błędy medyczne mogą wiązać się z zaniedbaniem procedur i standardów placówki medycznej. Wadliwe maszyny stosowane w pracy, niesłuszne zwolnienia czy dyskryminacja to częste przyczyny roszczeń w miejscach pracy. Aby móc domagać się odszkodowania, trzeba więc najpierw udowodnić czyjś udział w zdarzeniu, a zaraz potem móc udokumentować swoje obrażenia. W tym celu należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub na izbę przyjęć do szpitala, gdzie zostanie sporządzona dokumentacja dotycząca naszego stanu zdrowia.

Od roszczenia po odszkodowanie

Procesy odszkodowawcze trwają w UK średnio około 3 do 6 miesięcy. Ważne, że ogólnie na wniesienie roszczenia mamy 3 lata, po tym czasie sprawa się przedawnia. Wyjątki stanowią sprawy dotyczące dzieci lub błędów medycznych, których skutki dopiero po pewnym czasie mogą wyjść na jaw. Wysokość odszkodowania w UK jest uzależniona od zakresu i trwałości urazów, czasu powrotu do zdrowia, wpływu na dalsze życie nasze i naszych najbliższych. Ważne jest odpowiednie prowadzenie sprawy, bo w UK główna kwota odszkodowania dotycząca rekompensaty za ból, cierpienie oraz uszczerbek na zdrowiu, to nie całość odszkodowania.

Im bardziej doświadczonej kancelarii zlecimy prowadzenie sprawy, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze odszkodowanie będzie powiększone o straty doznane w przyszłości, jak np. utracone dochody czy przyszłe koszty leczenie, konieczność adaptacji mieszkania czy samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Trzecim elementem odszkodowania są straty poniesione w przeszłości, które dotyczą wszelkich ponoszonych kosztów leczenia czy rehabilitacji, utraconych dochodów, utraty pojazdu czy nawet ekwiwalentu za opiekę ze strony najbliższych, którzy czasem muszą zaprzestać własnej pracy zarobkowej.

Odszkodowanie powypadkowe w UK — co jeszcze trzeba wiedzieć?

Każda sytuacja uprawniająca nas do odszkodowania powinna w miarę możliwości wiązać się z wykonaniem zdjęć z miejsca zdarzenia, zabezpieczeniem monitoringu, zeznań świadków, czy dokumentacji sporządzonej przez odpowiednie służby. W UK o odszkodowanie po wypadku może starać się każda osoba niezależnie od pochodzenia, obywatelstwa, również wtedy, gdy pracuje w tym kraju nielegalnie. Nieznajomość prawa czy języka potrzebna do przejścia przez wszelkie procedury dotyczące odszkodowania nie musi stanowić kłopotu. W UK funkcjonuje wiele kancelarii odszkodowawczych pomagających poszkodowanym w uzyskaniu zadośćuczynienia. Działają one wedle zasady ‘no win, no fee’, co oznacza, że poszkodowany płaci kancelarii wynagrodzenie za prowadzenie sprawy tylko pod warunkiem, że zostanie ona wygrana.

Insito Group zajmuje się pomocą w uzyskaniu odszkodowań z UK, a szczegóły znajdziesz na stronie https://insito-odszkodowania.uk/
Jak wybrać odpowiedni szampon na łuszczycę?
W czym może pomóc agencja pracy tymczasowej?
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.