Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wystartuj w największym Biegu Pamięci w Polsce

Tropem Wilczym

Historia biegu

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

3 marca 2019

W 2019 roku w Biegu wzięło udział ok. 75 000 uczestników z 365 miast: ok 300 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Melbourne, Nowy Jork, Chicago, Sydney, Wiedeń, Wilno), 50 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W zbliżającej się VIII edycji Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 1 marca 2020 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 370 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 75 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

Turek – KB Maraton Turek ma zaszczyt zaprosić biegaczy, sympatyków biegania i nordic walking oraz wszystkich mieszkańców miasta i powiatu na II Bieg Tropem Wilczym TUREK 2020.

Przygotowaliśmy dla Was trzy dystanse biegowe:
Dystans rodzinny – bieg główny – który wynosi 1963 m. Wskazuje on datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „ Lalka „
Bieg towarzyszący na dystansie 7,2 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 4,0 km
Trasa biegu zlokalizowana jest w terenie leśnym – parking leśny przy Nadleśnictwie w Turku ul. Chopina 70, prowadzą leśnymi ścieżkami rekreacyjnymi.

Po biegu zapraszamy Wszystkich uczestników na ciepły posiłek , ognisko i wspaniałą zabawę.

Każdy uczestnik biegu głównego oraz i biegów towarzyszących n towarzyszących na mecie otrzyma medal.

Patronat Honorowy Biegu Głównego Pamięci Żołnierzy Wyklętych TUREK 2020 – 1963 m obejmuje Burmistrz Miasta Turek.

Patronat Honorowy Biegu Towarzyszącego Pamięci Żołnierzy Wyklętych TUREK 2020 -7,2 km obejmuje Starosta Turecki.

Patronat Honorowy marsz Nordic Walking Pamięci Żołnierzy Wyklętych TUREK 2020 – 4,0 km obejmuje Wójt Gminy Turek.

Bieg Tropem Wilczym to również ciepłe, sympatyczne i pełne uśmiechu spotkania. Biegamy z Rodziną, Przyjaciółmi, a także poznajemy nowe osoby, które wspólnie z nami podążają Tropem Wilczym.

Każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym koszulkę z podobizną jednego z 10 Żołnierzy Wyklętych

Opłata startowa wynosi 35 zł, zapisy na bieg:

Ilość miejsc ograniczona, termin zapisów do 26 lutego 2020 r., w przypadku wolnych miejsc zapisy będą możliwe w dniu zawodów. Regulamin i zapisy dostępny na stronie: https://zapisyonline.com/
bezpośredni link do zapisów https://zapisyonline.com/wydarzenie/160,tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-turek-2020

W jaki sposób sprawdzić, czy Wasze miasto jest organizatorem Biegu?
1 .Wejdź na stronę http://tropemwilczym.pl/
2 Suwakiem przesuń w dół i znajdź mapę Polski z zaznaczonymi wilczymi pinezkami miastami
3. Użyj „lupki” aby znaleźć swoje miasto lub zlokalizuj je na mapie
4. Użyj „+”aby przybliżyć mapę - znajduje się on w lewym, górnym rogu

Śledztwo w sprawie Michała Rosiaka umorzone
Iwona Kalinowska- Dymbińska zastępcą przewodnicząc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - GOŚĆ w piątek, 31 stycznia 2020 09:23

link nie działa

link nie działa
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.