Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Z pasją przez życie! Zapraszamy do Państwowej Szkoły Muzycznej!

Szkoła Muzyczna Turek

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku to jeden z najważniejszych ośrodków kultury naszego miasta i powiatu. Od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny. Niebawem odbędą się drzwi otwarte i przesłuchania kandydatów.

Od ponad czterech dekad w ciepłej i przyjaznej atmosferze dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach, co ma ogromny wpływ na rozwój osobowości. Nauka gry na instrumencie poprawia zdolność koncentracji, spostrzegawczość, pobudza wrażliwość, uczy logicznego myślenia, wzmaga motywację do nauki, bo oprócz umiejętności gry dzieci uczą się także systematyczności, dyscypliny, organizacji czasu, wytrwałości i radzenia sobie ze stresem.

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat oraz 4-letnim, dla kandydatów w wieku 8-16 lat. Wybierać można spośród takich instrumentów jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna oraz instrumenty perkusyjne. Nowością w tym roku będzie możliwość rozpoczęcia gry na organach.

Oprócz regularnych lekcji gry na instrumentach uczniowie występują podczas koncertów, a najzdolniejsi otrzymują możliwość udziału w konkursach rangi nie tylko krajowej, ale też międzynarodowej. Jest też czas na zabawy integracyjne, wycieczki oraz wyjazdy do filharmonii.
Drzwi otwarte w szkole muzycznej zaplanowano na 20 i 22 maja.

Będzie to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się ofercie placówki i porozmawiać z nauczycielami. To właśnie 22 maja o godzinie 17.00 będzie też okazja do wysłuchania wyjątkowego koncertu „Uczeń i Mistrz”, podczas którego uczniowie wystąpią wspólnie z nauczycielami.
4 i 5 czerwca odbędzie się natomiast badanie przydatności kandydatów.

W sprawie indywidualnych konsultacji i szczegółowych informacji należy dzwonić pod numer 518 350 253. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły (ul. Uniejowska 9, pokój 22 - I piętro). Wnioski dostępne są na stronie internetowej: www.muzyczna.turek.pl. Należy je dostarczyć wraz z zaświadczeniem lekarskim można składać osobiście, przez skrzynkę pocztową w siedzibie szkoły.
 

 

„Odkryjemy miłość nieznaną”, czyli egzotyczna koal...
XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.