Zarząd PGKiM: Liczą się czyny, a nie słowa

śmieciarka

W latach 2015-2023 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku wykonało inwestycje służące mieszkańcom miasta, których wartość przekroczyła 210 mln zł.

Spółka PGKiM w Turku w obecnej strukturze działa od 1991 roku. Od tego czasu dziesiątki razy była kontrolowana przez różne instytucje i inspekcje z zakresu ochrony środowiska, prawa, podatków, energetyki i nigdy, żadna z nich nie oceniła Przedsiębiorstwa tak, jak zrobił to Starosta Turecki.

Starosta twierdząc, że PGKiM Sp. z o.o. jest nieudolnie prowadzonym przedsiębiorstwem, obraził przede wszystkim pracowników spółki. Pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do tego, że w Turku codziennie do mieszkańców miasta dociera bardzo dobrej jakości woda, że spływają ścieki, awarie w blokach wspólnot są usuwane, że działa oczyszczalnia, że do turkowian dociera ciepło, że odbierane są śmieci, psy w schronisku są nakarmione, a cmentarze komunalne funkcjonują bez zakłóceń.

Nie kto inny, jak PGKiM Sp. z o.o. w latach 2015-2023, dzięki pomocy i współpracy z Burmistrzem Miasta Turku Romualdem Antosikiem m.in.:
-zbudowało lub zmodernizowało kilometry sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, które codziennie bezawaryjnie dostarczają mieszkańcom wodę i odbierają ścieki;
-zmodernizowało za 90 mln zł oczyszczalnię ścieków, która w trakcie ponad dwuletnich prac nawet na jeden dzień nie zaprzestała przyjmowania ścieków od mieszkańców;
-doprowadziło do wybudowania ciepłowni, która po zamknięciu elektrowni zaopatruje turkowian w ciepło;
-rozbudowuje sieć cieplną i węzły cieplne, dzięki czemu coraz więcej mieszkańców zaopatruje się w bezobsługowe źródło ciepła z miejskiej sieci;
-zakupiło tysiące pojemników na odpady oraz śmieciarki i sprawnie odbiera odpady wystawiane przez mieszkańców;
-wybudowało przyjazną dla środowiska kotłownię przy ul. Górniczej;
-pozyskało kilka milionów złotych i wraz mieszkańcami przeprowadziło termomodernizacje bloków wspólnot mieszkaniowych.

Na wspomniane przedsięwzięcia Spółka przeznaczyła 55 mln zł środków własnych i 155 mln zł środków pozyskanych. Czy nieudolne przedsiębiorstwo z nieudolnymi pracownikami byłoby w stanie zrealizować tyle zadań?

Na koniec przypomnimy tylko, że o Dariuszu Kałużnym jako o staroście jeszcze niedawno Wojewoda Wielkopolski pisał: „Starosta Turecki wydając zaskarżoną decyzję naruszył przepisy prawa procesowego”. Jak zatem zarządzany jest powiat turecki?

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Malanów: Odbiór śmieci nie zdrożeje. Mieszkańców o...
Park im. Żerminy Składkowskiej już w sobotę dostęp...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zdzisław w piątek, 26 stycznia 2024 14:41

Wystarczy tylko zobaczyć jak zachowuje się przywódca partii PiS ,którą reprezentuje Kałużny.Jak to mówią ''Przykład idzie z góry''.

Wystarczy tylko zobaczyć jak zachowuje się przywódca partii PiS ,którą reprezentuje Kałużny.Jak to mówią ''Przykład idzie z góry''.
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.