Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zasady bezpiecznego opalania. Jakie dermokosmetyki wybrać?

opalanie

Większości z nas okres urlopu kojarzy się ze słońcem, letnimi kurortami i opalaniem. Słońce oczywiście korzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz sprzyja produkcji witaminy D3. Nadmierna ekspozycja na nie to jednak zwiększone ryzyko poparzeń słonecznych, a także raka skóry. Trzeba więc pamiętać o dermokosmetykach do opalania, które pozwalają chronić cerę. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając takie preparaty oraz jakie są pozostałe zasady bezpiecznego opalania? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Zasady wyboru dermokosmetyków do opalania

Aby zapewnić sobie ochronę przed słońcem, dermokosmetyki do opalania muszą być wybierane w odpowiedni sposób. Wiele mówi się przede wszystkim o SPF, choć tak naprawdę to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę. Skrót ten oznacza bowiem, że preparat chroni przed promieniowaniem UVB, które daje opaleniznę, ale i może skutkować poparzeniami. Istotne znaczenie ma jednak również ochrona przed promieniowaniem UVA, na które tak naprawdę jesteśmy narażeni przez cały rok. UVA również działa niszcząco oraz przyspiesza proces starzenia skóry i właśnie dlatego dermokosmetyki do opalania powinny przed nim chronić.

Nie jest to jednak jedyna istotna kwestia. Taki preparat warto dobierać w zależności od swojej karnacji. W przypadku cery bardzo jasnej, z niebieskimi oczami oraz rudymi włosami najlepiej sięgnąć po filtr SPF +50. Cera chłodna, różowa oraz włosy w kolorze blond wymaga SPF na poziomie 30-50+, natomiast przy typie mieszanym i jasnej skórze odpowiedni będzie faktor 30. Przy ciemniejszych karnacjach można sięgać po kosmetyki z niższym SPF, choć niezależnie od koloru skóry nie należy zapominać o takich preparatach.

Krem dopasowany do potrzeb skóry

Dermokosmetyki do opalania są tworzone tak, aby nie tylko chronić skórę przed słońcem, ale też dodatkowo ją pielęgnować. Stąd też w wielu z nich dodatkowe składniki, które mogą być niezbędne w przypadku cery o szczególnych potrzebach, np. suchej lub skłonnej do trądziku. Odpowiednie dermokosmetyki stosowane do opalania sprawdzą się dodatkowo w przypadku cery wrażliwej, która na co dzień wymaga szczególnej pielęgnacji i która nie powinna być zbędnie obciążana. Cera wrażliwa w sposób negatywny reaguje bowiem na substancje takie jak SLS, SLES, parabeny oraz zapychające pory oleje mineralne. Koniecznie trzeba więc sprawdzić, czy taki kosmetyk je zawiera. Warto dopytać o to także swojego farmaceutę, który z pewnością udzieli odpowiedzi na takie pytanie.

Jeśli masz już odpowiednio dobrany dermokosmetyk do opalania, to koniecznie zwróć uwagę także na inne zasady. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby w czasie, gdy promienie słoneczne są najsilniejsze, zaniechać kąpieli słonecznych. Dodatkowo trzeba zabezpieczać pieprzyki oraz zmiany barwnikowe. Chodzi tu jednak nie tylko o krem, ale nawet o ich zaklejanie tak, aby nie były narażone na bezpośredni wpływ promieniowania słonecznego.
Jak przetrwać upał. Złote zasady ochrony przed cze...
Ranking Wspólnoty: Pokrycie gmin miejscowymi plana...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.