Zdrowie zamknięte w truskawkach z Przykony. Dlaczego warto je jeść?

Truskawki

Sezon na pyszne polskie truskawki właśnie się rozpoczął. To owoce, które mają niewiarygodnie dużo zalet - poza swoim wyjątkowym smakiem zawierają również wiele cennych dla naszego zdrowia składników. Podpowiadamy, dlaczego warto je jeść i gdzie lokalnie najlepiej kupić pyszne i świeże truskawki.

Polskie truskawki to bogactwo witamin i minerałów, a do tego niewielka liczba kalorii, co daje idealne połączenie. W owocach, które na myśl przywodzą zbliżające się lato znajdziemy witaminę A odpowiedzialną za prawidłowe widzenie, witaminę C, która podnosi odporność i chroni przed nowotworami, a także witaminę E, czyli witaminę młodości. Nie można zapomnieć również o witaminach z grupy B, w tym B1, B2, B3, B6, które wpływają na dobre samopoczucie i usprawniają metabolizm organizmu. Truskawki do solidna porcja zdrowia połączona z bardzo małą ilością kalorii, są zatem idealne dla tych, którzy dbają o sylwetkę.

Sezon truskawkowy w naszych warunkach rozpoczyna się w maju i trwa nawet do października, kiedy zbiera się odmiany powtarzające. Największy wysyp truskawek z pola przypada na połowę czerwca. Na rynku dużo jest truskawek importowanych z Grecji czy Hiszpanii. Są już jednak te, uprawiane w kraju, a nawet lokalnie.

Świeże, codziennie zbierane owoce nabyć można w Przykonie przy ul. Słonecznej 92.
Ze sprzedawcą można kontaktować się telefonicznie pod numerem 605 561 457.
Szczegóły TUTAJ

Kawęczyn: Najlepsi absolwenci szkół średnich nagro...
Przykona: Dotacja na budowę mostu wraz z infrastru...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - P w wtorek, 30 maja 2023 14:59

na targu stoją z nimi po 26 zł - ale szczerze...
Nic nie warte - zero smaku.

na targu stoją z nimi po 26 zł - ale szczerze... Nic nie warte - zero smaku.
Gość - Trus w wtorek, 23 maja 2023 13:28

Cena na dziś? Można by podać.

Cena na dziś? Można by podać.
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.