Znajdź interesujący cię numer w internecie

Infonumer

Z internetu korzysta prawie każdy z nas. Codziennie za pośrednictwem sieci komunikujemy się ze znajomymi, pracujemy, uczymy się czy szukamy interesujących nas informacji. Większość ogranicza się wówczas do mediów społecznościowych czy serwisów informacyjnych, zdarza się jednak, że szukamy konkretnej informacji (na przykład numeru telefonu do firmy lub przedsiębiorstwa, których usługami jesteśmy zainteresowani). Także w tym przypadku sieć może okazać się nieoceniona, na co dowodem być mogą liczne serwisy internetowe, które specjalizują się w zbieraniu danych o numerach telefonu.

Gdzie szukać opinii i informacji na temat konkretnego numeru telefonu?

Niespodziewane połączenie z nieznanego numeru telefonu potrafi porządnie nas wystraszyć i sprawić, że będziemy zaniepokojeni. Z pewnością ma to związek z licznymi doniesieniami o oszustach, naciągaczach czy osobach podszywających się pod pracowników operatorów sieci komórkowych lub banków. Dzwonią oni, aby wyłudzić nasze dane, informacje na nasz temat czy zdobyć dostęp do naszego konta bankowego. Poza takimi skrajnymi przypadkami zdarza się również, że za takim połączeniem stoi znana nam osoba, która na przykład zmieniła numer. Nic więc dziwnego, że zainteresowaniem cieszy się serwis Infonumer, który specjalizuje się w zbieraniu i gromadzeniu danych, opinii i komentarzy na temat dziesiątek tysięcy numerów telefonów. Znaleźć tam można między innymi przydatne informacje dotyczące najczęściej wyszukiwanych przedsiębiorców i specjalistów, z których pomocy zdarza nam się korzystać.

Świetnym przykładem mogą być na przykład weterynarze, których znajdziemy pod adresem https://infonumer.pl/firmy/weterynarz

Jak sprawdzić, czy dany numer pochodzi z konkretnej firmy?

Bardzo często zdarza się, że za nieznanym numerem stoi przedstawiciel jakiejś firmy, usługodawcy lub instytucji. Większość z nas nieufnie jednak podchodzi do takich połączeń. Na szczęście mamy możliwość sprawdzenia, czy konkretny numer naprawdę powiązany jest z firmą, o której mówi nasz rozmówca. Z pomocą przyjść może wówczas nawet wyszukiwarka, która szybko podpowie nam, czy dany numer skojarzony jest z jakąś firmą lub osobą, które wcześniej udostępniły go w sieci. Dobrym pomysłem może okazać się również skierowanie swoich kroków w stronę wspomnianego wcześniej serwisu, gdzie sami internauci zamieszczają setki komentarzy. Wpisy te mogą okazać się bardzo przydatne podczas identyfikacji konkretnego numeru i jego pochodzenia. Sprawdzenie w ten sposób numeru może ustrzec nas przed niebezpiecznymi konsekwencjami, potencjalnie zagrażające nam telefony będą bowiem charakteryzować się wieloma negatywnymi ocenami, które sprawdzić można zarówno z poziomu serwisu, jak i aplikacji mobilnej.

Więcej o firmach przeczytasz tutaj.
Władysławów: Veritatis splendor („Blask prawdy”)
Uczniowie z ZSR w Kaczkach Średnich na Forum Szkół...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.