Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zrób badanie w kierunku COVID-19

kids-clinic

Ofertę badań w kierunku COVID-19 zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm przygotowała KidsClinic w Kaliszu. Testy wykonywane są w formule DRIVE-THRU & GO, a także w siedzibach firm. Wyniki otrzymać można również w języku angielskim.

Dla osób prywatnych
KidsClinic w Kaliszu oferuje badania genetyczne - wymaz metodą PCR RT. Namiot, gdzie pobierane są próbki znajduje się przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, na parkingu obok Basen OSiR.

Diagnostyka laboratoryjna COVID-19 polega na wykrywaniu materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 testami opartymi o metodę PCR-RT, z materiału pobranego z górnych lub dolnych dróg oddechowych. Pamiętać należy, iż wirus namnaża się stopniowo w czasie trwania choroby. Największa obecność wirusa notowana jest od 3 do 5 dni od początku choroby, a najwyższa czułość testu to 7-14 dni od kontaktu z SARS-CoV-2.

Codziennie po godzinie 12:30 wymazy odbiera kurier Alab laboratoria i bezpośrednio trafiają do laboratorium genetycznego w Poznaniu. Koszt badania to 450 zł, a płatność jest bezgotówkowa - kartą lub blikiem. Badanie zostanie wykonane w ciągu 76h od pobrania wymazu. Namiot czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-12.00. Rejestracja telefoniczna prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-20.00 pod numerem 517 414 546. Pacjenci otrzymują kartę z numerem badania którego wynik można sprawdzić wyłącznie online na stronie www.kidsclinic.pl. Całkowity czas badania to około 5 minut.

Dla firm
KidsClinic oferuje również prowadzenie badań w kierunku COVID-19 w siedzibie pracodawcy. W tym celu należy zarejestrować się pod numerem telefonu 667 200 456. Koszt badania wynosi 430 zł (faktura VAT z przedpłatą). Podczas telefonicznej rejestracji następuje umówienie terminu badania. Pracodawca przesyła wypełnione skierowania pracowników (imię, nazwisko, pesel) oraz udostępnia jedno pomieszczenie z biurkiem i krzesłem. Lekarz pobiera wymaz, a próbki najpóźniej po upływie 12 godzin zostają przekazane kurierowi „ALAB laboratoria” następnie przekazane bezpośrednio do laboratorium genetycznego w Poznaniu.

Zgodnie z procedurami laboratorium „Alab” w przypadku pozytywnego wyniku, powiadamia pracowników Inspektoriatu Sanitarnego, przekazując dane osobowe.

Wymazy pobierane są przez pracowników spółki KidsClinic sc, próbki do badań trafiają do laboratoriów genetycznych „Alab-LABORATORIA” w Poznaniu przy ulicy Grudzieniec 4, Poznań.

Zbiórka krwi dla Agaty! Pokażmy, że dobro wraca!
Morsowanie a wzmocnienie odporności — co musisz wi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Miszka Myki w środa, 18 listopada 2020 20:37

450 zł to chyba lekka przesada. Wystarczy zadzwonić do lekarza rodzinnego który da skierowanie w ramach NFZ na takie badanie "za darmo". Co prawda wtedy jest automatyczna kwarantanna do momentu negatywnego wyniku ale człowiek jest 450 zł do przodu (plus koszty paliwa). Nie ma to jak zarabiać na epidemii.

450 zł to chyba lekka przesada. Wystarczy zadzwonić do lekarza rodzinnego który da skierowanie w ramach NFZ na takie badanie "za darmo". Co prawda wtedy jest automatyczna kwarantanna do momentu negatywnego wyniku ale człowiek jest 450 zł do przodu (plus koszty paliwa). Nie ma to jak zarabiać na epidemii.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.