Nadleśnictwo Turek zaprasza: Posadź z nami drzewa!

Program Czysta Polska

Turkowskie nadleśnictwo informuje, że już w sobotę, 20 sierpnia akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do pobliskiego Uniejowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Chcesz posadzić drzewa, ale nie masz własnej ziemi albo wiedzy na ten temat? To już nie jest przeszkoda! Dołącz do nas i posadź razem z nami las dla dobra ziemi i nas wszystkich. Zapraszamy każdego bez wyjątku – nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również przebywających w Uniejowie gości. Mamy do posadzenia 400 sadzonek drzew!
Serdecznie zapraszamy: 20 sierpnia godzina 12.30 na działce za Hotelem Lawendowe Termy. Na miejscu będą leśnicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i jeżeli będzie taka potrzeba pomogą posadzić drzewko.

W ramach wydarzenia zaplanowano także posprzątanie nadbrzeża Warty wzdłuż plaży miejskiej. Pomimo wielu kampanii i akcji społecznych, nadal w publicznych przestrzeniach znajdujemy śmieci. Pomóż nam oczyścić przestrzeń tak, aby wszystkim nam było przyjemnie. Pierwsza do akcji zgłosiła się Szkółka Wędkarska przy Kole Wędkarskim nr 16 w Uniejowie. Zbiórka o 13.30 na plaży miejskiej w Uniejowie.

Będzie też ekomiasteczko, gdzie prowadzone będą warsztaty, pokazy, animacje dla dorosłych i dzieci, edukujące w dziedzinie ochrony środowiska, segregacji śmieci, recyklingu, sadzenia roślin, ochrony powietrza, odnawialnych źródeł energii, w tym energii słonecznej. W ekomiasteczku prowadzone będą także rozmowy o klimacie i jakości powietrza, warsztaty ekologiczne, takie, jak budowa domków dla owadów oraz animacje promujące zdrowy i aktywny styl życia, między innymi przy pomocy symulatorów jazdy na rowerze czy gry w siatkówkę.

Kawęczyn: Święto plonów z charytatywnym akcentem
Tuliszków: Sportowe emocje i rodzinna zabawa w Wie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.