Nadzieja dla pracowników PROFIm. Firma powiatu tureckiego oferuje zatrudnienie

Sun Garden Malanów

W mijającym tygodniu bardzo smutną wiadomość przekazał zarząd PROFIm. W trakcie spotkania z tzw. stroną społeczną poinformowano, że firma będzie dokonywać zwolnień grupowych. Dziś dla osób, które zostaną bez pracy pojawia się nadzieja.

Po poważnym pożarze z grudnia 2019 roku firma PROFIMm podjęła decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych, które mają objąć 340 pracowników. Decyzja ta związana jest z procesem, który ma pomóc na nowo osiągnąć poziom produkcji sprzed pożaru. O powodach zwolnień obszernie informowaliśmy na naszej stronie TUTAJ.

Niezwłocznie po zawiadomieniu przez PROFIm Urzędu Pracy w Turku o zamiarze zwolnienia 340 osób, pośredniak przygotował plan działań pomocowych wobec przewidzianych do zwolnień pracowników. Obejmą one w szczególności pośrednictwo pracy oraz doradztwo zawodowe. Udostępnione będą także dyżury pracowników oraz prowadzone bieżące formy aktywizacji.

Dziś, 17 stycznia, na stronie tureckiego PUP pojawił się komunikat, który daje tym osobom konkretną nadzieję na znalezienie pracy.
"W związku z ogłoszeniem przez PROFIm zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych w I kwartale 2020 roku, zarząd Sun Garden w Malanowie zadeklarował swoją gotowość do natychmiastowego zatrudnienia dla 340 zwalnianych osób" – czytamy w piśmie Sun Garden. Mieliby oni być zatrudnieni na stanowiskach związanych z logistyką (100 osób), produkcją (220 osób) oraz administracją (20 osób).

Potrzeby personalne malanowskiego przedsiębiorcy wynikają z ciągłego zwiększania mocy produkcyjnych oraz planów rozwojowych i inwestycyjnych w zakładzie w Malanowie na lata 2020-2025. Na przeszkodzie ku temu nie stanął nawet wtorkowy pożar.

Fot. Google Maps / Mariusz Grossmann

 

Dopingujmy naszych skoczków w Zakopanem!
Organizacje pozarządowe o planach na ten rok

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Gość w poniedziałek, 10 luty 2020 15:55

A kto tam pójdzie!!!

A kto tam pójdzie!!!
Gość - Pracownik jednej z firm w piątek, 17 styczeń 2020 18:12

Artykuł o PROFIm a zdjęcie SunGarden 😂😂 beka

Artykuł o PROFIm a zdjęcie SunGarden 😂😂 beka
Gość - Jan w piątek, 17 styczeń 2020 20:25

Gratuluję, Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem na poziomie przedszkola ;p

Gratuluję, Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem na poziomie przedszkola ;p
Gość - Moki w piątek, 17 styczeń 2020 13:13

Urzad pracy i jego pomoc haha ... dzialania haha .... fikcja fikcja fikcja

Urzad pracy i jego pomoc haha ... dzialania haha .... fikcja fikcja fikcja
Gość - Gosc w piątek, 17 styczeń 2020 12:45

Zatrudnia tyle osób. A podwyżek nie będzie.

Zatrudnia tyle osób. A podwyżek nie będzie.
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.