„Najwyżej rozstawiony Wielkopolanin na liście Koalicji Europejskiej”, czyli konferencja prasowa europosła Andrzeja Grzyba

Konferencja prasowa europosła Andrzeja Grzyba

Dzisiaj, tj. 8 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego, prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Wielkopolskiego Andrzeja Grzyba. Tematami spotkania były między innymi inwestycje unijne na terenie powiatu tureckiego oraz nadchodzące wybory.

Uczestnicy konferencji spotkali się na Placu Wojska Polskiego przy obelisku upamiętniającym przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

-Jesteśmy tutaj, by zaprezentować Państwu najlepszego kandydata w tych wyborach, dlatego że jest to doświadczony parlamentarzysta w polskim Sejmie, ale też od ponad dziesięciu lat reprezentuje Wielkopolskę w Parlamencie Europejskim, co chcę w sposób szczególny podkreślić. Na liście do Parlamentu Europejskiego trudno jest znaleźć wielkopolan, a Pan Andrzej Grzyb jest właśnie jednym z tych, którzy pochodzą stąd i często tu bywają, a także zdaje sobie sprawę z tego z jakimi problemami powiat się boryka i angażuje się w ich rozwiązywanie- mówił Krzysztof Grabowski.

Andrzej Grzyb, który do wyborów startował będzie z nr 3 na liście Koalicji Europejskiej podczas spotkania mówił między innymi o transformacji energetycznej, która jest nieunikniona i ma ogromny wpływ na zmiany na takich terenach, jak choćby Wielkopolska.

-Wyczerpują się zasoby węgla brunatnego i jest pytanie o przyszłość energetyki. Czy węgiel brunatny jest przyszłością? Wydaje mi się, że to już nie jest przyszłością i trzeba dokonać istotnych zmian. Jak złoża się skończą to w to miejsce musi powstać inny równie efektywny, ale i przyjazny środowiskowo sposób wytwarzania energii. Uznajemy więc, że transformacja energetyczna w Polsce jest koniecznością. W ramach tej transformacji musimy poszukiwać oprócz węgla innych źródeł energii pierwotnej. Niewątpliwie takim dobrym rozwiązaniem są odnawialne źródła energii czy też zastąpienie na pewien okres węgla gazem- mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Jak wspomniał Andrzej Grzyb, aby wspomóc proces o którym mowa ustalony został budżet na modernizację i transformację energetyki. Kwotę 12,5 mld euro będzie można wykorzystać po roku 2020 w Polsce, z tego 2,5 mlrd na tak zwany sprawiedliwy proces transformacji obszarów pogórniczych.

Kandydat mówił również o nowej strategii Unii Europejskiej określanej mianem Unii Energetycznej w ramach której istnieją rozwiązania mogące służyć procesowi transformacji. Pokreślił, że Polska przyjęła stanowisko w sprawie budżetu na kolejne siedem lat.

-Propozycja pierwotna komisji, która ukazuje obniżenie pieniędzy na wspólnotową politykę rolną oraz na politykę spójności to coś, co musi zostać zmienione. Pomijając wzrost składek krajów członkowskich, ale jest to stanowisko bardziej zgodne z polskim stanowiskiem niż ze stanowiskiem polskiego rządu. W ten sposób, żeby trzymać zdolność do zmian o charakterze transformacyjnym, gospodarczym i również w polskim rolnictwie na podobnym poziomie. Redukcja tych wydatków nie dotyczy dopłat bezpośrednich zaproponowanych przez komisję, ale tych pieniędzy, które mają mieć charakter rozwojowy. Oczekujemy tu absolutnej zmiany i zakończenia historycznego podziału, jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie- mówił Andrzej Grzyb.

O tym, że mieszkańcy Wielkopolski w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego powinni zagłosować na Andrzeja Grzyba zachęcali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Prezes Zarządu Powiatowego PSL Mariusz Seńko, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz doktor Anna Majda.
Uniejów! Zamieszkaj w Domku Termalnym
Kącik profilaktyka: Uwaga na portale randkowe

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Edek w czwartek, 09 maja 2019 12:09

Prezes PSL najlepszy

Prezes PSL najlepszy :)
Gość - Jožin w czwartek, 09 maja 2019 09:19

Biedactwa, pracują jak mróweczki i świata nie widzą, dopiero przed samyi wyborami udaje się im wszystkim wykroić chwilkę, by być wszędzie i dla wszystkich.
- a po wyborach... znów w wir katorżniczej pracy i przepadają w czeluściach biur i gabinetów.
O losie...

Biedactwa, pracują jak mróweczki i świata nie widzą, dopiero przed samyi wyborami udaje się im wszystkim wykroić chwilkę, by być wszędzie i dla wszystkich. - a po wyborach... znów w wir katorżniczej pracy i przepadają w czeluściach biur i gabinetów. O losie...
Gość - Xxx w środa, 08 maja 2019 22:31

Doktor Majda czy lekarz Majda?

Doktor Majda czy lekarz Majda?
Gość - Wiktor w środa, 08 maja 2019 21:21

Było audytorium? Z foto relacj widać że tylko fotoreprter

Było audytorium? Z foto relacj widać że tylko fotoreprter
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.