Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Napięta sytuacja w ZE PAK. Pracownicy bez premii

ZE PAK

Na początku tygodnia pracownicy Zespołu Elektrowni Pątnów -Adamów -Konin dowiedzieli się, że nie będą otrzymywać premii. Pod siedzibą spółki zorganizowano demonstrację, jednak nie zmieniło to stanowiska władz spółki i premii nie będzie aż do odwołania.

Pełniący obowiązki prezesa Marcin Ginel wystosował do niezadowolonych pracowników lity, w którym wskazuje na podstawy decyzji o zaprzestaniu wypłacania premii. Jako argument podaje trudną i skomplikowaną sytuację na rynku energii, zarówno jeśli chodzi o jej wytwarzanie jak i sprzedaż. Rosną nie tylko ceny prądu, ale też koszty eksploatacji odkrywek węgla. Zawirowania wokół energetyki skłoniły do decyzji o wstrzymaniu wypłacania premii uznaniowej dla pracowników ZE PAK SA oraz spółki PAK SERWIS.

Marcin Ginel w liście do pracowników podkreśla, że konieczne jest dokonanie wnikliwej analizy sytuacji rynkowej, w jakiej znajduje się spółka oraz weryfikacji wyników finansowych firmy. ZE PAK musi znaleźć rozwiązanie, które pozwoli wypracować dodatni wynik finansowy. Kompleksowa ocena sytuacji ekonomicznej spółki ma być znana w ciągu miesiąca - wówczas zarząd podejmie decyzję do przywrócenia indywidualnej premii uznaniowej. Konieczne jest ponadto wypracowanie planu, który zapewni firmie rentowność. W liście napisano, że „priorytetem obecnego zarządu jest stabilna produkcja, kontynuacja rozsądnej i przemyślanej polityki finansowej spółki, wzmocnienie wartości ZE PAK SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie a także niedopuszczenie do nieuzasadnionej utraty miejsc pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom na każdym stanowisku pracy”.

źródło:cire.pl

„Nie stać powiatu na brak szpitala…”- czyli rozważ...
Pogratulowano reprezentacji Powiatu Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Pracownik w poniedziałek, 11 lutego 2019 21:01

Po zobaczeniu materiału nagranego ze spotkania załogi z prezesem na You Tube nie mogę milczeć. Może ktoś to przeczyta z pracowników i wyciągnie z tego wszystkiego wnioski. A gdzie związki z Adamowa ? Dlaczego ich tam nie było ? Przecież Adamów dawał zyski PAK a teraz wszystko niszczeje. Czy ludzie wiedzą w Koninie, że nawet po odstawieniu bloków w Turku nie były odwadniane urządzenia na zimę tylko rury rozwaliło przez mróz a załoga pozostała, która tam jeszcze pracowała, informowała dyrekcję. Ogarnijcie się ludzie PAK-u, osoby które mają Was reprezentować, również pewnie robią WAS PRACOWNIKÓW w konia tak jak to było z "przedstawicielami" w Adamowie. Jeśli taka osoba zarabia np. od 4 do 5 tysięcy, to co oni WAM pomogą?. Pomyślcie oni was mają w d...elegacji tylko tak gadają bo prawdopodobnie siedzą w kieszeni pracodawcy i tak im dobrze. Noooo ale coś muszą robić aby lud ciemny to widział. Żenada - halooo PRACOWNICY (obecnie tylko Pątnów - Konin) pobudka !!!

Po zobaczeniu materiału nagranego ze spotkania załogi z prezesem na You Tube nie mogę milczeć. Może ktoś to przeczyta z pracowników i wyciągnie z tego wszystkiego wnioski. A gdzie związki z Adamowa ? Dlaczego ich tam nie było ? Przecież Adamów dawał zyski PAK a teraz wszystko niszczeje. Czy ludzie wiedzą w Koninie, że nawet po odstawieniu bloków w Turku nie były odwadniane urządzenia na zimę tylko rury rozwaliło przez mróz a załoga pozostała, która tam jeszcze pracowała, informowała dyrekcję. Ogarnijcie się ludzie PAK-u, osoby które mają Was reprezentować, również pewnie robią WAS PRACOWNIKÓW w konia tak jak to było z "przedstawicielami" w Adamowie. Jeśli taka osoba zarabia np. od 4 do 5 tysięcy, to co oni WAM pomogą?. Pomyślcie oni was mają w d...elegacji :) tylko tak gadają bo prawdopodobnie siedzą w kieszeni pracodawcy i tak im dobrze. Noooo ale coś muszą robić aby lud ciemny to widział. Żenada - halooo PRACOWNICY (obecnie tylko Pątnów - Konin) pobudka !!!
Gość - PIKOLO w poniedziałek, 11 lutego 2019 20:37
Gość - tolek w poniedziałek, 11 lutego 2019 20:36

co to ma byc

co to ma byc
Gość - marktur w piątek, 08 lutego 2019 19:57

link do dzisiejszej pikiety w el.Pątnów
https://www.youtube.com/watch?v=TiFSj4vbVEU

link do dzisiejszej pikiety w el.Pątnów https://www.youtube.com/watch?v=TiFSj4vbVEU
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.