Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

NFZ chce zwrotu pieniędzy za zawieszenie oddziału wewnętrznego. Kto zapłaci?

Mariusz Seńko Krzysztof Sobczak

-Nie wystąpię do rady powiatu, żeby wsparła szpital kwotą 1,3 mln zł, bo tyle musimy zapłacić za zawieszenie działalności na oddziale wewnętrznym - zadeklarował podczas piątkowej (18 lutego) dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak.

W ubiegłym roku przez cztery miesiące zawieszona była realizacja świadczeń medycznych na oddziale wewnętrznym SP ZOZ w Turku. Niestety, nie pozostało to bez konsekwencji ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, który zobowiązał szpital do zapłaty kwoty ponad 1,3 mln zł za niezrealizowane świadczenia. Podczas piątkowej (18 lutego) sesji rady powiatu Mariusz Seńko zapytał, czy lecznica pokryje te kwotę z własnych pieniędzy, bez udziału środków z budżetu powiatu.

Starosta Dariusz Kałużny poinformował, że dyrektor szpitala zwrócił się z prośbą o rozłożenie tej kwoty na raty.

- Na tę chwilę nie wiemy, jaka będzie decyzja pani dyrektor NFZ. Wystąpiłem z wnioskiem o rozłożenie płatności na raty. Środki z NFZ wpływają na konto szpitala - wyjaśniał dyrektor SP ZOZ. Dodał on również, że jeśli powiat chciałby zasilić szpital to w każdym momencie szpital będzie zadowolony z takich działań.
Malanów: Zima nie jest zła
Przykona: Zmiana warty w Boleszczynie. Mieszkańcy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - salowy Jurgen w sobota, 19 lutego 2022 11:54

Brawo PiS ,brawo sobczak .Idziemy na dno .

Brawo PiS ,brawo sobczak .Idziemy na dno .
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.