Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V" już za nami

Zbiórka krwi Władysławów

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. W Polsce oparte jest na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi.

Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.

W oparciu o powyższe idee młodzi ochotnicy z inicjatywy dh Magdaleny Dębińskiej oraz dh Wiesława Kałużnego postanowili we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizować akcję zbiórki krwi w swojej jednostce.

10.05.2020 pomiędzy 10:00 a 14:00 odbyła się akcja "Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V".

Władysławowska strażnica po raz kolejny stała się punktem poboru krwi. Cel był naprawdę szczytny, gdyż w tym roku zbieraliśmy krew dla małej Mai chorującej na białaczkę.

Akcja w tym trudnym czasie pandemii okazała się naprawdę udana! Zarejestrowało się aż 106 osób! Spośród zarejestrowanych krew oddały 93 osoby, w tym po raz pierwszy 34 osoby. Łącznie zebrano 41.850 ml krwi!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i małej Mai!

dh Magdalena Dębińska

Uczniowie Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstaw...
Władysławów: Trwa zbiórka „Nie bądź żyła. Oddaj kr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.