"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V" już za nami

Zbiórka krwi Władysławów

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. W Polsce oparte jest na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi.

Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie.

W oparciu o powyższe idee młodzi ochotnicy z inicjatywy dh Magdaleny Dębińskiej oraz dh Wiesława Kałużnego postanowili we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizować akcję zbiórki krwi w swojej jednostce.

10.05.2020 pomiędzy 10:00 a 14:00 odbyła się akcja "Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V".

Władysławowska strażnica po raz kolejny stała się punktem poboru krwi. Cel był naprawdę szczytny, gdyż w tym roku zbieraliśmy krew dla małej Mai chorującej na białaczkę.

Akcja w tym trudnym czasie pandemii okazała się naprawdę udana! Zarejestrowało się aż 106 osób! Spośród zarejestrowanych krew oddały 93 osoby, w tym po raz pierwszy 34 osoby. Łącznie zebrano 41.850 ml krwi!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i małej Mai!

dh Magdalena Dębińska

Uczniowie Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstaw...
Władysławów: Trwa zbiórka „Nie bądź żyła. Oddaj kr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.