Nie żyje 83- letni mężczyzna chory na COVID-19. Odnotowano kolejne przypadki zachorowań

SP ZOZ Turek

W Polsce i na świecie odnotowywane są kolejne przypadki zachorowań, w tym i na terenie powiatu tureckiego. Po godz. 10.00 w sobotę, 11 lipca, Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o kolejnych chorych na koronawirusa. Niestety zmarł mieszkaniec powiatu tureckiego.

W rozpoczynający się weekend wyniki laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u 43 osób z województwa wielkopolskiego. W powiecie tureckim stwierdzono zachorowanie u kolejnych 9 osób. Jest to pięciu mężczyzn i cztery kobiety. Niestety służby Wojewody Wielkopolskiego potwierdziły, że w szpitalu w Turku zmarła kolejna osoba z wykrytym COVID-19. Jest to 83-letni mężczyzna. Jest to już druga ofiara pandemii z rejonu tureckiego.

- Potwierdzam, że w szpitalu w Turku zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Jest to mężczyzna, który został skierowany do szpitala z powodu chorób współistniejących. Od samego początku wszystkie procedury zostały zachowane, a pacjent był izolowany – poinformowała Katarzyna Wysocka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku.

Z nieoficjalnie uzyskanych informacji aktualnie w jednym z poznańskich szpitali, przebywa w stanie ciężkim kobieta z powiatu tureckiego, u której kilka dni temu wykryto koronawirusa.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3136 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 183 osoby zmarły, a 2245 wyzdrowiało. W powiecie tureckim są to odpowiednio 153 osoby ze stwierdzonym pozytywnym wynikiem na COVID-19, 2 osoby zmarły, a 10 uznano za ozdrowieńców. W związku z odbywającą się jutro drugą turą wyborów prezydenckich apelujemy o zachowanie ostrożności i reżimów sanitarnych w lokalach wyborczych.
„KulTURa. Wielka sprawa w małym mieście” czas star...
Przykona: Wiatr zerwał dach z biogazowni

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Zośka w sobota, 11 lipca 2020 19:14

6. Mężczyzna l. 42, powiat turecki, przebywa w izolacji domowej
7. Mężczyzna l. 47, powiat turecki, przebywa w szpitalu w Poznaniu
po co ta konspiracja , "z nieoficjalnych danych" , przecież to są dane podawane codziennie np. UW Poznań, można przeczytać. Ale nie w Turku , tutaj cisza...

6. Mężczyzna l. 42, powiat turecki, przebywa w izolacji domowej 7. Mężczyzna l. 47, powiat turecki, przebywa w szpitalu w Poznaniu po co ta konspiracja , "z nieoficjalnych danych" , przecież to są dane podawane codziennie np. UW Poznań, można przeczytać. Ale nie w Turku , tutaj cisza...
Gość - Gosc w sobota, 11 lipca 2020 17:46

Ale seniorzy idźcie na wybory przecież epidemia się już skończyła jak twierdzi jeden polityk

Ale seniorzy idźcie na wybory przecież epidemia się już skończyła jak twierdzi jeden polityk:D
Gość - Iza w sobota, 11 lipca 2020 15:37

Na Covid czy z Covidem ? bo to jest różnica...i oczywiście choroby współistniejące.... i 83 lata... Puknijcie się w czoło.

Na Covid czy z Covidem ? bo to jest różnica...i oczywiście choroby współistniejące.... i 83 lata... Puknijcie się w czoło.
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.