Nie żyje Marcin Klinkiewicz. Pasjonat i hodowca koni

Marcin Klinkiewicz

W poniedziałek, 21 października po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Marcin Klinkiewicz - znany w powiecie tureckim i nie tylko hodowca koni, wielokrotnie nagradzany podczas wystaw i zawodów. Kochający ojciec dwóch córek i mąż.

Marcin Klinkiewicz był jednym z najbardziej uznanych hodowców koni nie tylko w naszym powiecie, ale także w całej Wielkopolsce. Jego hodowla zdobywała nagrody podczas wystaw oraz premiowania źrebiąt, a jeźdźcy, którzy trenowali w ośrodku Mar-Klin wielokrotnie sięgali po najwyższe laury. On sam wielokrotnie zwyciężał w zawodach w powożeniu zaprzęgami, które organizowane były na terenie powiatu tureckiego. Przez wiele lat był członkiem oraz prezesem Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, aktywnie działając na rzecz tego środowiska. 11 listopada, w dzień swojego patrona, św. Marcina, skończyłby 60 lat.

Ostatnie pożegnanie śp. Marcina Klinkiewicza odbędzie się w sobotę, 26 października. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Tego dnia miały odbyć się w Turku także powiatowe obchody tradycyjnego Hubertusa, jednak na znak żałoby zostały one odwołane.

Składamy szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom.

Piraci drogowi stracili „prawka” . Posypały się ma...
Wielki dzień w historii powiatu. Umowa na budowę Z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.