„Niebieski Happening” w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

„Niebieski Happening”

Po raz trzeci w dniu 2 kwietnia 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbył się „Niebieski Happening”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom.

W Rynku Miejskim w Turku spotkały się dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół miasta i powiatu tureckiego. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku, pani Izabela Piotrowska, która w kilku słowach przybliżyła tematykę dotyczącą osób z autyzmem i podkreśliła znaczenie integracji ze środowiskiem.

Mimo chłodnego wiatru całe spotkanie przebiegało w ciepłej i radosnej atmosferze. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w integracyjnych zabawach i aerobicu poprowadzonym przez Nikolę Rojek. Jak co roku wielkimi brawami i okrzykami radości przywitany został nasz przyjaciel Minionek, który przyłączył się do wspólnej zabawy. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie w powietrze ogromnej ilości niebieskich balonów z helem, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

W obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu udział wzięły Aleksandra Purcel – Kowalska, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Turku oraz Andrzej Wojtkowiak, Członek Zarządu Powiatu Tureckiego.

Zorganizowanie powyższego przedsięwzięcia możliwe było dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Turku, Urzędu Miasta w Turku, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera i pani Nikoli Rojek z Fitness Planet w Turku. Z ramienia Ośrodka w organizację obchodów włączyli się Izabela Piotrowska, Aneta Kubiak, Aneta Lubas, Małgorzata Wawrzyniuk, Katarzyna Czerniak, Katarzyna Wielkopolan – Janik.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsiewzięcia.
 
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, czyli inaugu...
Malanów: Park odzyskał swój dawny blask

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.