Niech powiewa nam Biało-Czerwona

Świeto Flagi

Skromnie i w strugach ulewnego deszczu uczczono w Turku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W obchodach tego święta wzięli udział jedynie przedstawiciele samorządu oraz strażacy.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

Tradycją stało się, że właśnie tego dnia w sercu Turku podnoszona jest na maszt biało-czerwona flaga. Od roku, ze względu na pandemię koronawirusa świętowanie ma jednak o wiele skromniejszy wymiar. W tegorocznych obchodach uczestniczył starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, wiceburmistrz Turku Jerzy Kurzawa, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, a także samorządowcy, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dzieci z Turkowskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Dzień Flagi w PSP Turek
TUR 1921 Turek zwycięża z Kasztelanią wynikiem 14:...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.