Niemal zabytkowy wodociąg naprawiany

naprawa wodociągu

Właśnie zakończyła się skomplikowana naprawa awarii zasuwy wodociągowej na Placu Sienkiewicza, przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Rury wodociągowe w starej części miasta mają po kilkadziesiąt lat. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. sukcesywnie sprawdzają stan techniczny infrastruktury wodociągowej. Ostatnio podczas takiego przeglądu zauważyli, że zasuwa wodociągowa przy kościele jest w złym stanie i w każdej chwili może dojść do dużego wycieku wody.

Przystąpiono do jej wymiany na nową. Ponadto na nowy wymieniony został również hydrant przeciwpożarowy. Prace przy zasuwie się zakończyły, jednak przy okazji okazało się, że w opłakanym stanie jest przyłącze wodociągowe do posesji naprzeciwko kościoła.

Przedsiębiorstwo teraz przystąpi do wymiany wspomnianego przyłącza. W związku z prowadzonymi pracami mogą nastąpić utrudnienia w ruchu, za które serdecznie Państwa przepraszamy.

Brudzew: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzew...
Malanów: Ceny skupu żyta uległy zmianie. Reszta po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.