Nigdy więcej wojny... W Turku uczczono rocznicę 1 września 1939 r.

Nigdy Więcej Wojny

Hołd poległym oddano podczas uroczystości, która miała miejsce 1 września przed pomnikiem „Nigdy więcej wojny”. Turkowianie tradycyjnie już upamiętnili rocznicę wybuchy II wojny światowej.

O wydarzeniach mających miejsce 1 września 1939 roku przypomniano podczas dzisiejszych uroczystości. Bez wypowiedzenia wojny siły niemieckie wtargnęły na terytorium państwa polskiego, rozpoczynając tym samym II wojnę światową. Wojsko Polskie choć bardzo dzielne, nie mogło się przeciwstawić silniejszemu, który na zdobytych terenach siał terror wśród miejscowej ludności. Znakomicie wyszkolona i uzbrojona armia wtargnęła na ziemie polskie.

Dzisiaj, tj. 1 września obchodzimy 82.rocznicę wybuchu II wojny światowej. Poczty sztandarowe oraz delegacje samorządów, placówek i organizacji zebrały się przed pomnikiem „Nigdy więcej wojny”, by oddać hołd poległym i przypomnieć o tragicznych wydarzeniach, które zmieniły losy nie tylko Polski, ale również i całego świata.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było złożenie wiązanek pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.

Na zakończenie uroczystości Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej odegrała Warszawiankę.


Kto jest partaczem, a kto węża wyhodował na piersi...
Konsultacje kadry narodowej Polskiego Związku Kick...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 12 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.