Nigdy więcej wojny! Wiec poparcia dla Ukrainy

Miasto Turek

Napis „Nigdy więcej wojny” na pomniku u zbiegu ulic Kolskiej Szosy i Legionów Polskich jest dziś aktualny bardziej niż kiedykolwiek w swej historii. W obliczu zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę to właśnie w tym miejscu spotkali się turkowianie, aby manifestować swoją solidarność z narodem ukraińskim.

Pomnik od ponad pół wieku przypomina o okrucieństwie, z jakim przyszło się zmierzyć mieszkańcom miasta podczas II wojny światowej. We wrześniu 1939 roku na placu targowym hitlerowcy dokonali masowej egzekucji blisko 300 turkowian. Ofiary pochowano w zbiorowych mogiłach, a w ich miejscu stanął monument.

W niedzielne popołudnie (27 lutego) przy pomniku z jakże ważnym dziś hasłem „Nigdy więcej wojny” zebrali się mieszkańcy Turku i powiatu tureckiemu, a także obywatele Ukrainy, aby wspólnie manifestować swoje poparcie dla Ukrainy. Ten symboliczny wyraz poparcia jest dodatkiem do pomocy, którą turkowianie realnie przekazują, angażując się w prowadzone zbiórki. z Turku na Ukrainę regularnie wyjeżdżają transporty z ubraniami, żywnością, lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Na teren powiatu tureckiego przyjeżdżają również obywatele Ukrainy, którzy zmuszeni byli uciekać z własnego kraju.

Zbiórka dla Ukrainy także w biurze poselskim Rysza...
Strażacy solidarni z Ukrainą. Trwa zbiórka sprzętu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.