Nowa fabryka w Turku już działa. Szef rozdaje prezenty

Fabryka Świętego Mikołaja

W sobotnie południe w Turku ruszyła nowa fabryka. Jest to nietypowy zakład produkcyjny, bo pracami kieruje święty Mikołaj, a pracownicy zabierają wyprodukowane przedmioty do domu. To oczywiście działająca w przystani Fabryka Świętego Mikołaja.

Fabryka w przystani jest niezwykła. Pełną parą działa tylko przez kilka godzin w roku. Sprawia jednak mnóstwo radości nie tylko najmłodszym, ale też ich rodzicom, którzy po przekroczeniu progów zakładu sami z chęcią wracają do czasów dzieciństwa i dają się porwać świątecznej atmosferze.

W obecności nadzorującego pracę św. Mikołaja i jego wiernych pomocników w Przystani dzieci tworzyły swoje marzenia, własnoręcznie wykonując i ozdabiając zabawki. Prezenty jednak nie były w fabryce najważniejsze. Cenniejszy jest wspólnie spędzony czas i szczere uśmiechy dzieci.
 
Świąteczne cuda, cudeńka na muzealnym kiermaszu
Świątecznie na Matejki. Mieszkańcy wspólnie przyst...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 21 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.