Nowa fabryka w Turku już działa. Szef rozdaje prezenty

Fabryka Świętego Mikołaja

W sobotnie południe w Turku ruszyła nowa fabryka. Jest to nietypowy zakład produkcyjny, bo pracami kieruje święty Mikołaj, a pracownicy zabierają wyprodukowane przedmioty do domu. To oczywiście działająca w przystani Fabryka Świętego Mikołaja.

Fabryka w przystani jest niezwykła. Pełną parą działa tylko przez kilka godzin w roku. Sprawia jednak mnóstwo radości nie tylko najmłodszym, ale też ich rodzicom, którzy po przekroczeniu progów zakładu sami z chęcią wracają do czasów dzieciństwa i dają się porwać świątecznej atmosferze.

W obecności nadzorującego pracę św. Mikołaja i jego wiernych pomocników w Przystani dzieci tworzyły swoje marzenia, własnoręcznie wykonując i ozdabiając zabawki. Prezenty jednak nie były w fabryce najważniejsze. Cenniejszy jest wspólnie spędzony czas i szczere uśmiechy dzieci.
 
Świąteczne cuda, cudeńka na muzealnym kiermaszu
Świątecznie na Matejki. Mieszkańcy wspólnie przyst...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.