Przebudowa drogi na odcinku Sarbice-Słomów-Smulsko już niebawem

Powiat Turecki

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona kolejna już inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w Powiecie Tureckim na terenie Gminy Przykona. Będzie to jedna z kluczowych inwestycji z zakresu poprawy powiatowej infrastruktury drogowej, która zmieni obraz tamtejszej drogowej rzeczywistości.

Tym razem gruntownej przebudowie poddana będzie droga powiatowa nr 4506P na odcinku Sarbice-Słomów-Smulsko (długość 815 m.). Zakres rzeczowy do wykonania obejmować będzie:

-roboty pomiarowe i przygotowawcze
-roboty rozbiórkowe
-roboty ziemne
-remonty cząstkowe istniejącej nawierzchni z odtworzeniem konstrukcji nawierzchni
-wykonanie robót nawierzchniowych na jezdni drogi – warstwa z mieszanki bitumicznej
-uzupełnienie kruszywem i profilowanie poboczy.

Wartość remontu drogi wynosi 269.043,80 zł brutto, gdzie z budżetu Powiatu Tureckiego pochodzi ok. 170.000,00 zł, natomiast kwotę 100.000,00 zł. zabezpieczyła właściwą uchwałą Rada Gminy Przykona.

Wspomniana przebudowa zostanie dokonana na podstawie umowy zawartej w obecności Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, w Starostwie Powiatowym w Turku, dnia 21.09.2021 roku przez Zarząd Dróg Powiatowych reprezentowanych przez Konrada Gromadę oraz wykonawcę inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła reprezentowane przez Prezesa Pawła Andrzejczaka.

Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na początek listopada br.

Powyższa inwestycja jest efektem prowadzonych przez Samorządu Powiatu Tureckiego działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Przebudowa drogi przyczyni się na zwiększenie komfortu podróżowania oraz z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, które należy do priorytetowych zadań dla samorządu powiatowego.
Przebudowa drogi wpłynie również na jakość życia mieszkańców i poprawę walorów estetycznych miejscowości.

Mając na uwadze dobro użytkowników dróg, zwracamy uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności na drodze podczas remontów i przepraszamy za utrudnienia w ruchu.

źródło: powiat.turek.pl

30 września konsultacje w sprawie kolei w Turku
Jesteś na diecie redukcyjnej? Zobacz, jakie aktywn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.