Nowa karetka posłuży nie tylko od święta

Nowa karetka SP ZOZ Turek

- To dzień, w którym spełnia się jedno z naszych marzeń. To marzenie to nasza karetka, na którą czekaliśmy wiele miesięcy i jest to marzenie spełnione - mówił dyrektor turkowskiego szpitala Grzegorz Gibaszek podczas oficjalnego oddania do użytku nowego nabytku SP ZOZ.

Umowę na wyczekaną karetkę podpisano pod koniec września tego roku. Wartość tej inwestycji to 375 tysięcy złotych, przy czym dofinansowanie z rezerwy budżetowej to 300 tysięcy, a pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu tureckiego.

- Gorąco dziękuję za to, że marzenia się spełniły, wiem ile państwo włożyli zasiłku w to, żeby ten przepiękny pojazd dzisiaj tutaj stanął - zwracał się do zebranych dyrektor Gibaszek.

Ciepłych słów nie szczędził także poseł Ryszard Bartosik.

- Myślę, że to piękny prezent, chyba najlepszy dla mieszkańców powiatu tureckiego na święta, który będzie służył przez lata. Jestem szczęśliwcem, tak mi się udaje, ze jak byłem starostą tureckim oddawaliśmy do użytku nowe karetki, teraz następne. Mam nadzieje, że nie ostatnie, że na drugie święta panie starosto uda się coś podobnego zrobić - poseł nie krył nadziei na pozyskanie kolejnych inwestycji dla turkowskiej lecznicy.

Parlamentarzyście z powiatu tureckiego za starania dziękowała także Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski, podkreślając, że pomaganie drugiemu człowiekowi to misja, którą sobie założyli wspólnie z wojewodą.

- Gdziekolwiek jesteśmy, chcemy pomagać - mówiła.

Głos zabrał także starosta Dariusz Kałużny, wspominając, że karetka to tylko jedna z inwestycji prowadzonych w szpitalu, ponieważ wciąż trwa remont oddziału wewnętrznego i w połowie stycznia być może uda się przeprowadzić odbiór pierwszej części.

- Serdecznie dziękuję wojewodzie, posłowi. Apetyty rosną, liczę na więcej. Najbliższe mamy święta wielkanocne - może nowa karetka, może dotacja na następny oddział. Ten szpital ma potencjał, wspaniałych lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych - mówił starosta Kałużny, dziękując wszystkim zebranym za ich wkład w działalności na rzecz szpitala.

Po uroczystym przecięciu wstęgi nową karetkę poświęcił szpitalny kapelan. Teraz sprzęt służyć będzie mieszkańcom powiatu tureckiego, miejmy nadzieję, że nie będzie musiał być często wykorzystywany.

Głosujemy na Marcina! Walczy o tytuł najlepszego f...
Kawęczyn: Uczcili pamięć ofiar epidemii

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kałamarnica w poniedziałek, 17 grudzień 2018 21:57

Skoro umowę na dostawę podpisano we wrześniu to podpisał ja starosta Seńko. Wypadałoby wspomnieć jego zaangażowanie w tej sprawie. A tak dla ciekawości, to wojewodzina przyjechała samochodem czy tez koleją co ja poseł Bartosik obiecał

Skoro umowę na dostawę podpisano we wrześniu to podpisał ja starosta Seńko. Wypadałoby wspomnieć jego zaangażowanie w tej sprawie. A tak dla ciekawości, to wojewodzina przyjechała samochodem czy tez koleją co ja poseł Bartosik obiecał
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.