Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości tematem kolejnej konferencji posła Bartosika

Poseł Ryszard Bartosik

Kolejna konferencja prasowa zwołana przez posła Ryszarda Bartosika odbyła się dzisiaj, tj. 4 marca. Głównym tematem spotkania była Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości. Poseł przedstawił program proponowany przez obecną partię rządzącą oraz nawiązał do spraw powiatu tureckiego.

-Na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaproponowaliśmy program Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości. Jest to pięć punktów, które chcemy realizować w tym roku, przed wyborami do Europarlamentu i tymi do Parlamentu krajowego- informuje Ryszard Bartosik.

Przypominamy, że pięć punktów, które zrealizować chce obecny rząd to wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach. W swej wypowiedzi poseł większą uwagę poświęcił sprawom transportu.

-Jak wiemy w ostatnim czasie z dowozami osób, z transportem osobowym było dość trudno w naszym powiecie. W związku z tym program jest dla nas szczególnie ważny, istotny. Będzie on wyglądał tak, że samorządy, głównie powiatu otrzymają dofinansowanie z budżetu państwa i będą mogły za te pieniądze organizować transport osobowy na terenie powiatu tureckiego. Będą w takim transporcie uczestniczyć przedsiębiorstwa, osoby prywatne. Będą one mogły stawać do przetargu- mówił Ryszard Bartosik.

Poseł zapewnił, że pieniędzy w budżecie nie zabraknie, a program prezentowany przez PiS jest dokładnie zaplanowany i przemyślany.

-Jeśli chodzi o nasz powiat i region rząd również się angażuje. Wielokrotnie wspominałem o programie Kolej Plus, trwają prace koncepcyjne jeśli chodzi o ten program. Jeśli chodzi o wydarzenie z ostatniego tygodnia- odwiert geotermalny w Turku to też pieniądze z funduszu rządowego, całkowicie sfinansowane to przedsięwzięcie przez narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cały czas wspierane są Ochotnicze Straże Pożarne. Przybywa aut, przybywa sprzętu. Z samego Funduszu Sprawiedliwości na sprzęt strażacki przeznaczone jest 0,5 mln.zł. Jest też mnóstwo aut. Niedawno oddawaliśmy samochód do użytku w miejscowości Kuny, teraz czynimy starania by auto było zakupione do OSP w Kawęczynie a także dla PSP w Turku- informuje Bartosik.

Poseł zapewnił, ze będzie systematycznie spotykał się z mieszkańcami ulic Leśna i Chełmońskiego i poczyni wszelkie starania, aby inwestycja została zrealizowana.

Więcej już niebawem w materiale wideo.
Pijani kierowcy i nadmierna prędkość, czyli podsum...
Wideo: Michał Rosiak nie żyje –zidentyfikowano cia...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.