Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Nowa siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku na 20-lecie istnienia

Otwarcie ŚDS w Turku

Dzisiaj, tj. 14 września odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku. Dzięki nowym salom, wyposażeniu oraz dogodnym warunkom wsparcie na wysokim poziomie udzielone zostanie niejednej osobie, a nowa siedziba będzie azylem dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Historia Środowiskowego Domu Pomocy w Turku to pełne 20 lat działalności. Jubileusz przypada właśnie w tym roku. Adaptacja budynku, która zbiegła się z tą datą była możliwa między innymi dzięki środkom przekazanym przez wojewodę wielkopolskiego. Zmiana siedziby nie byłaby również możliwa bez zaangażowania burmistrza miasta Turku oraz pracowników urzędu.

Łączna kwota przekazana przez wojewodę wielkopolskiego na realizację zadania „Adaptacja budynku C Ochotniczej Straży Pożarnej na Środowiskowy Dom Samopomocy” zamknęła się wielkością prawie 800 tys.zł. Łączny koszt całej inwestycji to natomiast 924 tys.zł. Na wyposażenie domu wojewoda wielkopolski przeznaczył prawie 81 tys.zł.

Koncepcja adaptacji budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy powstała w 2013 roku. W tym również roku powstałą dokumentacja, a w 2014 rozpoczęły się prace, których efekt mieliśmy okazję oglądać podczas dzisiejszego otwarcia.

W spotkaniu wzięło udział wielu znamienitych gości, którzy pogratulowali długo oczekiwanej inwestycji i życzyli samych sukcesów. Głos zabrał między innymi dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Łukasz Krysztofiak.

-Cały czas nie możemy zapominać o tym, że takich miejsc w Wielkopolsce jest za mało. Mogłoby takich miejsc powstawać więcej. Osób, które czekają na wsparcie takiego ośrodka jest nadal sporo. Są w Polsce takie powiaty, gdzie takie miejsce jeszcze nie powstało i zachęcamy samorządowców, żeby były. Takie miejsca, gdzie wszystkie osoby z niepełnosprawnościami mogłyby z niego korzystać i cieszyć się dobrym zdrowiem i dobrą edukacją. Takie miejsce to nie tylko wsparcie dla tych osób, ale również lokalnej społeczności - mówił Łukasz Krysztofiak.

Podziękowania za ciężką pracę i zaangażowanie dyrektor Tomasz Naglewski przekazał kadrze, która sumiennie wykonuje swoje obowiązki.

Po części oficjalnej goście mieli okazję uczestniczyć w części artystycznej oraz zwiedzić nowo wyremontowany budynek.
Kolejna obietnica Samorządu Powiatu Tureckiego spe...
Tuliszków: Wezmą pożyczkę na przebudowę hydroforni...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Piotr w sobota, 15 września 2018 11:04

dlaczego nie było biskupa !

dlaczego nie było biskupa !
Gość - Ty wiesz kto ! w piątek, 14 września 2018 18:49

A gdzie podziękowania dla OSP? Stary zarząd oddał budynek za darmo, nie zyskując na tym miesięcznie kilku tysięcy złotych za najem.

A gdzie podziękowania dla OSP? Stary zarząd oddał budynek za darmo, nie zyskując na tym miesięcznie kilku tysięcy złotych za najem.
Gość - amadeusz w piątek, 14 września 2018 19:41

Oddał ? Może pomyliłeś z przedszkolem ?

Oddał ? Może pomyliłeś z przedszkolem ?
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.