Nowa ulica Kaczmarskiego

Ulica Kaczmarskiego w Turku

W północnej części Turku wybudowana została nowa ulica. To ulica Jacka Kaczmarskiego, łącząca ulice Fryderyka Chopina i Zdrojki Lewe.

Ulica Jacka Kaczmarskiego ma długość ok. 800 m i obsługuje północno-zachodnią część Turku. Dotychczas była drogą gruntową z licznymi dziurami i nierównościami, bez pobocza czy jakiegokolwiek miejsca dla pieszych. Ale to już przeszłość. Teraz to równa, asfaltowa droga. Wzdłuż niej wybudowany został ciąg pieszo-rowerowy. Całość uzupełniły 23 latarnie uliczne w technologii LED, zjazdy do działek oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe, a gruncie pod drogą kanalizacja deszczowa. Prace budowlane kosztowały ok. 2 mln zł. Część z tej kwoty Miasto sfinansowało z dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego na projekt „Budowa drogi gminnej –ulicy Jacka Kaczmarskiego - z ciągiem pieszo rowerowym w Turku”, w wysokości 789.739 zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W związku z budową ulicy, inwestycje w tym miejscu przeprowadziło także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., które w gruncie umieściło pełną infrastrukturę komunalną. To nowe kanały sanitarne i wodociągowe. Koszt przedsięwzięcia zrealizowanego przez miejską spółkę wyniósł ok. 885 tys. zł.

Dlaczego ogłoszenia w serwisach są przydatne?
Gm.Turek: Uroczystość z okazji Dnia Patrona i Dnia...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.