Nowe baseny termalne w Uniejowie oficjalnie otwarte. Moc atrakcji czeka na miłośników kąpieli

Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek

- To jest zakończenie pewnego rodzaju inwestycji z wykorzystanie wody termalnej na tym terenie. Tę kielnią 18 października razem z naszymi partnerami wmurowywaliśmy kamień węgielny. Po ośmiu miesiącach obiekt zostaje oddany- mówił burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek podczas otwarcia nowych basenów w Uniejowie. Uroczystość miała miejsce w środę, 19 czerwca na Kompleksie Termalno – Basenowym.

Nowa jakość, moc atrakcji
Od 20 czerwca miłośnicy kąpieli mogą korzystać z zupełnie nowych atrakcji. Do dyspozycji jest większa powierzchnia basenów, w tym całoroczny basen rekreacyjny wypełniony wodą solankową, wyposażony w leżaki i ławeczki rurowe z masażem powietrznym i masażem karku.

Powstały również stanowiska do masażu ściennego z zasysaniem powietrza, gejzery, kaskada wodna oraz armatki. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki wynosi prawie 800 mkw. W sąsiedztwie pojawiła się również zielona plaża dla spragnionych słonecznych kąpieli z liczbą tysiąca stu leżaków do dyspozycji gości. Po rozbudowie z basenów korzystać może dwa razy więcej gości w tym samym czasie. Więcej atrakcji jest również dla dzieci.

Oprócz samej rozbudowy basenów i ulepszenia infrastruktury całego obiektu wprowadzone zostały również atrakcyjne bilety rodzinne. Termy Uniejów są jedynym obiektem w kraju, w którym dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Bilety rodzinne kierowane są do rodzin odwiedzających Termy Uniejów z dziećmi starszymi niż te, które obejmuje darmowe wejście.

Łączny koszt inwestycji to blisko 23 mln zł, a z atrakcji będzie mogło od teraz korzystać jednocześnie około 1800 osób.

Kolejny etap inwestycji zakończony
W uroczystym otwarciu udział wzięli między innymi senator Przemysław Błaszczyk, posłowie Piotr Polak i Marek Matuszewski, ambasador Gruzji Ilia Darchiashvili, prezes term Uniejów Marcin Pamfil, prezes Geotermii Uniejów Jacek Kurpik, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, przedstawiciele samorządów, placówek, firm, instytucji, organizacji. Wśród obecnych na spotkaniu znaleźli się też przedstawiciele firmy Polimex, która w ekspresowym tempie zrealizowała budowę basenów.

-To jest zakończenie pewnego rodzaju inwestycji z wykorzystanie wody termalnej na tym terenie. Tę kielnią 18 października razem z naszymi partnerami, w tym również z zagranicy i z gośćmi wmurowywaliśmy kamień węgielny. Po ośmiu miesiącach ten obiekt zostaje oddany. To najlepiej świadczy o firmie, która realizowała to zadanie- mówił burmistrz Kaczmarek.

Z okazji otwarcia nowej części kompleksu przygotowano dla gości niespodziankę. Była nią replika pierwszej polskiej, złotej monety. Dukat Władysława Łokietka zachowany został w jedynym egzemplarzu, który podziwiać można w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na tym jednak nie koniec, bowiem podczas uroczystości baseny przystrojone były pięknymi kwiatami tworzącymi napis. Była to zapowiedź nadchodzącego wydarzenia, jakim jest Boże Ciało w Spycimierzu.

Goście otrzymali także pięciogroszówki, które na zakończenie części oficjalnej jednocześnie wrzucono do wody na szczęście.
Brudzew: Z monstrancją przeszli ulicami miejscowoś...
Władysławów: Tłumy wiernych na procesji Bożego Cia...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Klaudia w niedziela, 23 czerwiec 2019 12:38

Wczoraj też byłam, mieliśmy zostać na noc ale zrezygnowaliśmy. Wpuszczają każdego,mimo iz nawet lezakow zabraklo.Grube foki madki rzucają się na basen jakby to była ich własność. Szukaliśmy wejścia do restauracji i okazało się że trzeba przejść przez wejście dla personelu. Fajne miejsce ale stanowczo za duża ilość ludzi i niestety niewyrabiaja się że sprzątaniem.

Wczoraj też byłam, mieliśmy zostać na noc ale zrezygnowaliśmy. Wpuszczają każdego,mimo iz nawet lezakow zabraklo.Grube foki madki rzucają się na basen jakby to była ich własność. Szukaliśmy wejścia do restauracji i okazało się że trzeba przejść przez wejście dla personelu. Fajne miejsce ale stanowczo za duża ilość ludzi i niestety niewyrabiaja się że sprzątaniem.:(
Gość - Ralf w sobota, 22 czerwiec 2019 09:39

Wczoraj bylem i lipa straszna...Nowe nie wszystko otwarte ,szafek nie ma od strony nowego wejścia, kostka nierówna że dzieciak stopę skaleczyl A na saunach śmierdzi gorzej niż w kiblu...Nie polecam odradzam to przereklamowane miejsce!!

Wczoraj bylem i lipa straszna...Nowe nie wszystko otwarte ,szafek nie ma od strony nowego wejścia, kostka nierówna że dzieciak stopę skaleczyl A na saunach śmierdzi gorzej niż w kiblu...Nie polecam odradzam to przereklamowane miejsce!!
Gość - Jan w piątek, 21 czerwiec 2019 13:38

Gdzie na zdjęciach te nowe baseny termalne?
Bo tu widać same mordy.

Gdzie na zdjęciach te nowe baseny termalne? Bo tu widać same mordy.
Gość
środa, 22 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.