Nowe zasady bezpieczeństwa. Więcej miejsc na stadionach i w aquaparkach

obostrzenia

Obowiązują już nowe zasady, według których więcej osób może wziąć udział w imprezach organizowanych na wolnym powietrzu, ale też np. wejść do aquaparku.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 24 lipca 2020 r. zmieniają się zasady związane z zachowaniem dystansu społecznego podczas wydarzeń związanych z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki. Dotychczas w wydarzeniach organizowanych na obiektach otwartych lub półotwartych stadionach obowiązywała zasada udostępniana do 25 proc. liczby miejsc na widowni. Nowe zasady limit ten podniosły do połowy miejsc - uczestnicy będą będą zajmować co drugie miejsce, w rzędach naprzemiennie. Wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosów, jednak dystans społeczny został zmniejszony i teraz w takich przypadkach obowiązuje zachowanie metrowej odległości.

Niewiele zmieni się jednak w kinach, teatrach czy klubach muzycznych. Udostępniona może być maksymalnie połowa miejsc, a gdy miejsca nie są wydzielone, konieczne jest zachowanie 1,5 metra odległości pomiędzy uczestnikami. Taki sam dystans muszą zachować uczestnicy imprez plenerowych, którzy objęci są również nakazem zakrywania nosa i usta.

Zakręcony zlot foodtrucków w Karuzeli
Malanów: Samochód zjechał do rowu. Kierowca miał p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.